ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

MOBILEXPRESS HİZMET SÖZLEŞMESİ

Sayın Kullanıcı,

Mobilexpress hizmet kanalları - www.mobilexpress.com.tr (“websitesi”), mobil site, mobil uygulamalar, SMS ile işlemler, ödeme sayfaları/ekranları (fatura, e-ticaret), diğer alternatif kanallar veya Mobilexpress üye işyerlerine ait kanallar üzerinden Mobilexpress'e üye olarak ve/veya bu kanallar üzerinden işlem yaparak / hizmetlerini veya altyapısını kullanarak, aşağıdaki kullanım koşullarını okuduğunuzu, içeriğini anladığınızı ve hükümlerini kabul ettiğinizi ve onayladığınızı, kabul ve beyan etmiş sayılırsınız.

Mobilexpress, Hizmet Sözleşmesi’nde (“Sözleşme”) istediği zaman değişiklik yapma, mevcut hükümleri iptal etme, yeni hükümler ekleme veya sözleşmede adı geçen hizmetlere yenilerini ekleme, mevcutları kısmen veya tamamen değiştirme veya durdurma, kullanıcının üyeliğini / hizmetlere erişimini ve kullanımını herhangi bir sebep belirtmeden geçici veya kalıcı olarak durdurma / iptal etme haklarına sahiptir. Sözleşmede yapılacak olası değişiklikler sonrası oluşacak yeni versiyonlar, kullanıcılara Hizmet Kanalları’nda, websitesinde veya Mobilexpress’te kayıtlı iletişim bilgileri yoluyla duyurulur ve onaylanarak geçerlilik kazanır. Mobilexpress’e üye olan ve/veya Mobilexpress Hizmetleri’ni ve Hizmet Kanalları’nı kullanan Kullanıcılar, güncel Hizmet Sözleşmesi şartlarını kabul etmiş ve onaylamış sayılır.

Farklı kanallarda sunulan sözleşmelerde, güncellemede yaşanabilecek gecikmeler veya sehven oluşan versiyon farklılıklarında, güncel sözleşme olarak, www.mobilexpress.com.tr (“websitesi”) üzerinde yayınlanan ana versiyon geçerlidir.

Mobilexpress tarafından sağlanan ödeme altyapısı hizmeti, 6493 Sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanunda tanımlanan Ödeme Hizmeti değildir. İşlemin hiçbir aşamasında ödeme Mobilexpress üzerine geçmez. Ödeme, tamamen üye işyerine ait Sanal POS’lar üzerinden üye işyerine iletilir. Mobilexpress tarafından 6493 sayılı kanun kapsamında belirtilen hizmetleri sunmak için gerekli lisans ve izinlerin alınması durumunda hizmetin bu husustaki mahiyeti zaman içerisinde değişiklik gösterebilir. Bu durumda işbu sözleşmenin ve tüm hükümlerinin geçerliliği aynen devam edecektir.

 • MOBILEXPRESS

  Mobilexpress Hizmet Sözleşmesi (“Sözleşme”), Kullanıcıların Mobilexpress’in aşağıda listelenen temel özelliklerinden yararlanarak, her türlü Mobilexpress hizmet kanalı ve Mobilexpress altyapısına entegre üye işyeri temas noktaları üzerinden aldığı ve ileride alabileceği hizmetlerin sağlanması sürecinde, hizmetin yapısı ve sağlanabilmesi için gerekli bilgilendirmelerin yapılması, kişisel bilgilerin alınması, saklanması, kullanılması için gerekli kullanıcı izinlerin alınması ve kullanıcı ile Mobilexpress arasındaki karşılıklı hak ve yükümlülüklerin düzenlenmesini konu alır.

  Mobilexpress hizmetleri şu temel özelliklere sahiptir:

   • Mobilexpress hizmetleri, kullanıcıların ödeme (kredi, banka, ön ödemeli vb.) kartı bilgilerini bir kez Mobilexpress'in yüksek güvenlikli sistemlerinde kaydetmesi ve sonraki üye işyeri ödemelerinde, ödemenin Mobilexpress tarafından kullanıcının kayıtlı ödeme (kredi, banka, ön ödemeli vb.) kartıyla banka sistemleri üzerinden gerçekleştirilmesi esasına dayanır. Ödeme (kredi, banka, ön ödemeli vb.) kartınıza ait hassas bilgiler, ödeme esnasında hiçbir üye işyeri ile paylaşılmaz.
   • Mobilexpress, kartlı ödemeler veri ve işlem güvenliğinde dünyanın en üst düzey standardı olan PCI DSS LEVEL 1 uyumlu sistemlere sahiptir. Özel yetkili kuruluşlarca sistemleri periyodik olarak denetlenir, test edilir ve sistemin daimi güvenliği düzenli olarak gerçekleştirilen testlerle kontrol edilerek, yılda bir yerinde denetleme ile teyit edilir.
   • Mobilexpress kullanıcı ödeme (kredi, banka, ön ödemeli vb.) kartı bilgilerini bir defaya mahsus SSL EV sertifikalı en yüksek şifreleme seviyesi ile korunan bağlantı ile kullanıcıdan alır.
   • Kayıt edilen ödeme kartlarının hassas bilgileri, Mobilexpress veya üye işyeri çalışanları tarafından görülmez.
   • Kullanıcı, kişisel ve ödeme kartı bilgilerini sistemden istediği zaman silebilir.
   • Mobilexpress üyeliği ve hizmetlerin kullanımı, aksi belirtilmedikçe, kullanıcılar için ücretsizdir ve herhangi bir bağlayıcılık ve taahhüt içermez.
   • MOBILEXPRESS Şirket Bilgileri: Net Satış İletişim Danışmanlık A.Ş. Adres: Yıldız Posta Cad. Yıldız Residence No:24 Daire:15 Gayrettepe/İstanbul. Tel: 0212 264 50 75. Email: info@mobilexpress.com.tr Mernis No: 0631064198400024
 • TANIMLAR

  İşbu sözleşmede yer alan;

  Mobilexpress: Net Satış İletişim ve Danışmanlık Ticaret A.Ş’nin sahip olduğu ödeme (kredi, banka, ön ödemeli vb.) kartı bilgisi saklama, kayıtlı kart bilgisini kullanarak veya işlem anında kullanıcı tarafından girilebilecek ödeme (kredi, banka, ön ödemeli vb.) kartı bilgileri ile Mobilexpress ve Mobilexpress üye işyerlerinde E-Ticaret Ödemesi, Fatura Ödemesi, her türlü Online Ödeme ve Tahsilatlar, Cepten Hızlı Alışveriş ve ilgili temel özellikler ve altyapı ile sunulan veya ileride sunulabilecek diğer hizmetlerin sağlandığı platformun ismidir.

  Mobilexpress Hizmetleri (veya “Mobilexpress Altyapısı”): İşbu sözleşme boyunca detaylarına yer verilen, Mobilexpress’in güvenli sistemlerinde kullanıcı ödeme (kredi, banka, ön ödemeli vb.) kartı bilgilerinin kaydedilmesi ve/veya işlem anında kullanıcı tarafından ödeme (kredi, banka, ön ödemeli vb.) kartı bilgilerinin girilmesi sonrasında Hizmet Kanalları’nda (Mobilexpress’te veya üye işyerlerinde), kullanıcı kayıtlı kart(lar)ı veya işlem anında girilen kart bilgileri ile - hassas kart bilgileri işlem esnasında üye işyerleri ile paylaşılmadan - ödemenin direkt üye işyeri POS’ları üzerinden gerçekleştirilmesi esasına dayanan, her türlü mevcut hizmet (online e-ticaret ödemeleri, düzenli ödemeler, talimatlı/ön onaylı ödemeler, online, SMS veya Akıllı SMS ile fatura ödemeleri, SMS veya QR kod ile cepten hızlı alışveriş / ürün sipariş ve ödemesi) ve gelecekte Mobilexpress tarafından sunulabilecek diğer hizmetleri ifade eder.

  Hizmet Kanalları: Mobilexpress hizmet kanalları - www.mobilexpress.com.tr (“websitesi”), mobil site, mobil uygulamalar, SMS ile işlemler, üye işyeri (firma/kurum) ödeme sayfaları/ekranları, mevcut ve gelecekte hizmet sunulabilecek diğer alternatif kanallar - ile Mobilexpress altyapısına entegre veya ilişkili, üye işyeri kanallarının ve temas noktalarının tümünü ifade eder.

  Kullanıcı (veya “Müşteri”): Hizmet Kanalları’nı kullanan ve görüntüleyen, bunlar üzerinden Mobilexpress'e üye olan ve/veya işlem yapan ve/veya hizmetlerini veya altyapısını kullanan tüm gerçek ve tüzel kişileri ifade eder.

  Üye İşyeri: Mobilexpress aracılığıyla Kullanıcılara E-ticaret Ödemesi, Fatura Ödeme, Cepten Hızlı Alışveriş ve diğer Mobilexpress hizmetlerini ve altyapısını sunabilmek için Mobilexpress ile anlaşma sağlamış, online veya offline ürün ve hizmet satışı yapan, fatura, aidat, bağış, vb. bilimum ödemeler tahsil eden her türlü özel/resmi, firma ve kurumların tümünü ifade eder. Üye işyerleri, Mobilexpress ile aralarında mevcut olan iş modeli esaslarına uygun şekilde, Kullanıcılara sağladıkları hizmetlere ilişkin Mobilexpress sistemleriyle entegrasyon sağlayarak kendi kanalları ve süreçleri içerisinde ve/veya ilgili hizmetler için Kullanıcıları Mobilexpress Hizmet Kanallarına yönlendirerek, Mobilexpress hizmetlerini veya altyapısını kullanıcılara sunabilir, sunmaya yönelik tüm sorgulama, veri kayıt, paylaşım, çağırma/getirme vb. işlemleri yapabilir.

  Mobilexpress Müşteri Hizmetleri: Kullanıcıların info@mobilexpress.com.tr email adresi, +90 212 264 50 75 no'lu telefon, Hizmet Kanallarında sunulan iletişim formları veya duyurulan güncel iletişim yolları ile ulaşabilecekleri, Mobilexpress Hizmetleri, Kullanıcıların fesih ve cayma hakları, kampanya/promosyon detayları ve diğer Kullanıcı talepleri konusunda destek sağlayan birimin ismidir.

  Kullanıcı Kişisel Bilgileri: Kullanıcıların, Mobilexpress hizmetlerini ve altyapısını kullanmak için üyelik aşamasında veya hizmetleri kullanırken Hizmet Kanalları üzerinden Mobilexpress’e ilettikleri üye bilgileri, kimlik bilgileri ve ilgili tanımlayıcı bilgiler (T.C. Kimlik Numarası TCKN, Vergi Kimlik No, Pasaport No, Ehliyet No, vb.), adres bilgileri, üye işyeri (firma/kurum) üyelik veya abonelik bilgileri, ödeme (kredi, banka, ön ödemeli vb.) kartı bilgileri, telefon, e-posta adresi ve diğer iletişim bilgileri, Mobilexpress hizmetleri veya altyapısının kullanımında ortaya çıkan işlemlere, ödemelere, kullanıcı davranış ve alışkanlıklarına ait bilimum bilgileri ve Hizmet Kanaları’na erişimde ortaya çıkan kullanıcı cihaz, tarayıcı, IP, lokasyon bilgisi, işletim sistemi vb. teknik bilgilerin tümünü ifade eder.

  Kart Kuruluşları: Başta Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (“BDDK”) ve Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (“TCMB”) düzenlemeleri ve diğer düzenleyici kuruluşlar tarafından belirlenen esaslara uygun şekilde kurulmuş ve gerekmesi halinde lisans almış olan, ödeme (kredi, banka, ön ödemeli vb.) kartı ile ödeme, onay ve güvenlik işlemlerinin en az birinden sorumlu banka, ödeme kuruluşu, elektronik para kuruluşu, ödeme (kredi, banka, ön ödemeli vb.) kartı sağlayıcısı ve güvenli ödeme altyapısı sağlayıcılarının tümünü ifade eder.

 • 1. GENEL HÜKÜMLER

  1.1. Kullanıcılar, Mobilexpress’in isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri, sözleşme konusu hizmetin temel nitelikleri, belirlenmesi halinde bedeli, ödeme şekli, masrafları vb. ile Hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı, şikâyet ve itirazlarını iletebilecekleri makamlar vs. konusunda açık, anlaşılır ve mevzuat hükümlerine uygun şekilde Mobilexpress tarafından bilgilendirildiğini, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında üyelik ve/veya Hizmetin kullanımı için kişisel bilgilerinin kaydını gerçekleştirdiğini iş bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

  1.2. Yıldız Posta Cad. Yıldız Residence No:24 Daire:15 Gayrettepe İstanbul adresinde mukim, Türk kanunlarına göre kurulmuş, 0631064198400024 Mernis numaralı ve 648770 ticaret sicil numarası ile tescil edilmiş bulunan NET SATIŞ İLETİŞİM VE DANIŞMANLIK TİCARET ANONİM ŞİRKETİ (Bundan böyle kısaca “Mobilexpress” olarak anılacaktır.) Hizmet Kanallarında sunulan Mobilexpress veya Net Satış ibareli hizmetler Mobilexpress tarafından sağlanmaktadır.

  1.3. Kullanıcı, Hizmet Kanalları üzerinden Mobilexpress'e üye olarak ve/veya işlem yaparak ve/veya hizmetlerini veya altyapısını kullanarak, işbu sözleşme hükümlerini ve kullanım koşullarını okuduğunu, içeriğini anladığını ve kabul ettiğini ve onayladığını, kabul ve beyan eder.

  Mobilexpress, Hizmet Sözleşmesi’nde (“Sözleşme”) istediği zaman değişiklik yapma, mevcut hükümleri iptal etme, yeni hükümler ekleme veya sözleşmede adı geçen hizmetlere yenilerini ekleme, mevcutları kısmen veya tamamen değiştirme veya durdurma, kullanıcının üyeliğini / hizmetlere erişimini ve kullanımını herhangi bir sebep belirtmeden geçici veya kalıcı olarak durdurma / iptal etme haklarına sahiptir. Sözleşmede yapılacak olası değişiklikler sonrası oluşacak yeni versiyonlar, kullanıcılara Hizmet Kanalları’nda veya Mobilexpress’te kayıtlı iletişim bilgileri yoluyla duyurulur ve Kullanıcılar tarafından onaylanarak geçerlilik kazanır. Mobilexpress’e üye olan ve/veya Mobilexpress Hizmetleri’ni ve Hizmet Kanalları’nı kullanan kullanıcılar, güncel Hizmet Sözleşmesi şartlarını kabul etmiş ve onaylamış sayılır.

  Farklı kanallarda sunulan sözleşmelerde, güncellemede yaşanabilecek gecikmeler veya sehven oluşan versiyon farklılıklarında, güncel sözleşme olarak, www.mobilexpress.com.tr (“websitesi”) üzerinde yayınlanan ana versiyon geçerlidir. İşbu Sözleşme hükümleri kullanıcının tek taraflı beyanları ile değiştirilemez.

  1.4. Kullanıcı, Mobilexpress Müşteri Hizmetleri ve Hizmet Kanalları’ndan, Elektronik Ticaretin Korunması Hakkında Kanun hükümlerine uygun şekilde yazılı, sesli, tıklama, tuşlama, seçme, işaretleme ve her türlü dijital ya da fiziksel yöntemle verdiği talimat, talep, işlem izni, onay veya her türlü bildirimlerin kendisi tarafından verildiğini, bu onayın ve onay ile yapılan tüm işlemlerin kendisi bakımından bağlayıcı olduğunu kabul ve beyan eder.

  1.5. Mobilexpress Hizmetleri, ödeme hizmeti, elektronik para ihracı veya bankacılık hizmetleri değil, temel olarak ödeme (kredi, banka, ön ödemeli vb.) kartı bilgilerini güvenle saklanması ve üye işyerlerine yapılacak ödemelere teknik altyapı sunmak suretiyle gerçekleştirilen aracılık hizmeti statüsündedir. Mobilexpress, hizmet kanallarından gerçekleşen işlemlerin hiçbir aşamasında, kendi üzerinde müşteriye veya üye işyerlerine ait bir meblağ/fon tutmaz. Mobilexpress tarafından 6493 sayılı kanun kapsamında belirtilen hizmetleri sunmak için gerekli lisans ve izinlerin alınması durumunda hizmetin bu husustaki mahiyeti zaman içerisinde değişiklik gösterebilir. Bu durumda işbu sözleşmenin ve tüm hükümlerinin geçerliliği aynen devam edecektir.

  1.6. Mobilexpress Hizmet Kanallarına erişim, Mobilexpress üyeliği ve Mobilexpress Hizmetlerinin kullanımı ücretsizdir. Mobilexpress, ileride bu koşullarda değişiklik yapma, Kullanıcı’nın onayına sunmak kaydıyla sunduğu hizmetler ve içeriklerden bazıları veya tamamı için kendi belirleyeceği ücretleri talep etme hakkını saklı tutar.

  SMS ile yapılan işlemler için, Mobilexpress (kısa numarası “3570”) tarafından Kullanıcılara gönderilen SMS’ler için Kullanıcılara herhangi bir ücret yansıtılmamaktadır. Kullanıcılar tarafından Mobilexpress (kısa numarası “3570”)’e gönderilen SMS’ler için, kullanıcıların hatlarının ait olduğu GSM operatörlerinin uyguladığı standart ücret ve tarifeler geçerlidir. Bu ücret ve tarifeler, kullanıcı ile GSM operatörü arasındaki operatör sözleşmesine göre belirlenir ve Mobilexpress bu taraflar bakımından üçüncü kişi konumundadır.

  1.7. Kullanıcılar, Mobilexpress Hizmetleri’ni kullanarak ve Hizmet Kanalları’na erişerek, 18 yaşını doldurmuş olduklarını, ilgili finansal araçları ve hizmetleri kullanmak için yasaların gerektirdiği minimum yaş ve diğer kriterleri sağladıklarını, Mobilexpress’e kayıt ettikleri/verdikleri kimlik, adres ve iletişim bilgilerinin doğru ve kendilerine ait olduğunu, Mobilexpress Hizmetleri’nde kullandıkları ödeme (kredi, banka, ön ödemeli vb.) kartlarının kendilerine ait olduğunu veya kartları ilgili ödemelerde kullanmak için kart sahibinden ve ilgili banka/kuruluşlardan gerekli izin ve yetkilere sahip olduklarını kabul ve beyan ederler. Mobilexpress, Kullanıcılar tarafından sağlanan bilgilerin ve içeriklerin doğruluğunu araştırma, bu bilgi ve içeriklerin güvenli, doğru ve hukuka uygun olduğunu taahhüt ve garanti etmekle yükümlü ve sorumlu değildir. Üçüncü kişiler veya yetkili makamlar tarafından Kullanıcı hakkında dolandırıcılık, hırsızlık ya da verilen rızanın aşılması gibi iddiaların ortaya atılması halinde Kullanıcı, Mobilexpress’in bu uyuşmazlıkların tarafı olmadığını ve Mobilexpress’in bu sebeple bir davaya veya takibe maruz kalması halinde doğacak zararı karşılayacağını bilir ve kabul eder.

  Yukarıda sayılan şartların en az birini yerine getirmemek, iyi veya kötü niyetle yanıltıcı bilgi vermek / kaydetmek, başkasının veya olmayan birinin kimliğine bürünmek, başkası adına işlem yapmak ve iletişimde bulunmak, işlemi gerçekleştirenin kimlik / konum / IP / vb. belirleyici bilgilerinin tespitini zorlaştırıcı / yanıltıcı / yanlış yönlendirici faaliyetler içinde olmak, izin ve yetkisi dışında ödeme (kredi, banka, ön ödemeli vb.) kartlarını kullanmak ve benzeri yöntemlerle Mobilexpress’i, üye işyerlerini, iş ortaklarını, 3.kişiler/kurumları ve diğer kullanıcıları zarara uğratmak hallerinde Kullanıcı, sözkonusu maddi, manevi zararlar, cezai sorumluluklar ve her türlü direkt veya dolaylı olumsuzluğun getireceği sonuçlardan sorumludur. Böyle bir durumun ortaya çıkması halinde Mobilexpress, Kullanıcı’nın cezai sorumluluğunun doğması için gereken hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar.

  Belirtilen haller için, Kanunların öngördüğü şekil ve ölçüde, şikayetler, yasal incelemeler ve takip işlemleri olması durumunda, Mobilexpress, ilgili kullanıcının Mobilexpress’te kayıtlı kişisel bilgilerini, işlem kayıtlarını, IP / lokasyon / cihaz / vb. belirleyici bilgilerini, yasal işlemleri yürüten mercilere ve işlemden zarar gören üçüncü kişi ve kurumlara talep üzerine iletme hakkını saklı tutar. Böyle bir durumda kullanıcı herhangi bir hak talebinde bulunamaz.

  1.8. Mobilexpress, Kullanıcıların, gerçekleştirecekleri ödemeler ve işlemler için kayıt ettikleri Kullanıcı Kişisel Bilgilerinin sistemlerinde azami güvenle, uluslararası güvenlik standartlarının ve mevzuat hükümlerinin gereklilikleri yerine getirilerek saklandığını ve kayıtlı bilgilerin Hizmet Kanalları’nda kullanıcının talebi ile, işlem esnasında ödeme (kredi, banka, ön ödemeli vb.) kartı hassas bilgileri üye işyeri ile paylaşılmadan, ödeme amacı ile kullandırılmasının sağlanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

  Mobilexpress, sağlayacağı hizmetleri sunmaya ilişkin her türlü altyapı ve yazılımsal ve yasal gerekliliği yerine getirdiğini, bunu ilgili bağlayıcı global ve yerel tüm standart ve kurallara uygun yaptığını, sağladığı altyapıyı ve bu yapının tüm gereksinimlerini sürekli olarak güncel tuttuğunu ve kanun tarafından öngörülmüş olan tüm güvenlik tedbirlerini aldığını, bu konuda gerekli tüm denetimleri düzenli olarak yaptırdığını ve/veya yapılmasına müsaade ettiğini garanti eder.

  Mobilexpress, işbu Sözleşme uyarınca, üye işyerlerinin, Hizmet Kanalları’nda kullanıcıların onayı ile gerekli güvenlik tedbirlerini ve teknolojilerini uygulayarak aldığı ve kendisine güvenli bağlantı üzerinden (SSL vb.) ilettiği, ödeme (kredi, banka, ön ödemeli vb.) kartı bilgileri dahil olmak üzere Kişisel Bilgiler’in ve tüm verilerin güvenliğinin, kendisine aktarıldığı andan itibaren kendi sorumluluğunda olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

  Kullanıcı, bilinçli bir tüketici olarak paylaştığı verilerin güvenli şekilde üye işyeri sayfaları aracılığı ile Mobilexpress sistemine aktarılmasından bizzat sorumludur. Mobilexpress sisteminde saklanan bilgi ve verilerin güvenliği ile ilgili, Kullanıcılar’dan ve işbu Sözleşme ile belirlenmiş olan kullanım şartlarından veya kart bilgilerini sisteme aktardığı esnada bulunduğu ortamın elverişsizliğinden, güvenlik için gerekli itinanın gösterilmemesi, güvenli erişim ve kimlik doğrulayıcı bilgiler ve kullanılan cihazların üçüncü kişilerin eline geçmesi, işlem yapılan cihazın, ağın, bağlantının veya sistemin virüs/trojan/keylogger vb. güvenlik zaafiyetleri içermesi, bilgi girilen/paylaşılan kanalın Mobilexpress veya Üye İşyeri kanalı görünümüne büründürülmüş sahte/tuzak (Phishing vb.) bir ortam olması veya kullanılan Hizmet Kanalı’nın Mobilexpress’e değil üye işyerine ait olması durumunda, kanalın ve bağlantının güvenlik zaafiyetleri içermesi (geçerli/yeteri SSL koruması sağlanmaması, yazılım/kodların kötü niyetli girişimlere imkan vermesi, e-ticarette kabul görmüş sektörel güvenlik standartlarının firma sistemlerinde uygulanmaması, çalışanların / iş ortaklarının ve ilişkili kişilerin Kullanıcı Kişisel Bilgilerini görüntüleyerek ele geçirebilmesi vb.) durumlarından ve oluşabilecek riskten, maddi, manevi ve cezai sonuçlarından ve tazmin yükümlülüklerinden Mobilexpress sorumlu tutulamaz.

  1.9. Hizmet Kanalları dahilinde, Mobilexpress Hizmetlerinden ayrı olarak Üye İşyeri ve/veya üçüncü kişiler tarafından sağlanan hizmet ve içeriklerden dolayı Mobilexpress'in herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir üçüncü kişi tarafından sağlanan, yayınlanan, girilen bilgilerin, içeriklerin, görsel, yazınsal ve işitsel imgelerin doğruluğu ve hukuka uygunluğunun taahhüdü bütünüyle bu eylemleri gerçekleştiren üçüncü kişilerin sorumluluğundadır. Mobilexpress, üçüncü kişiler tarafından sağlanan hizmetlerin ve içeriklerin güvenliğini, doğruluğunu ve hukuka uygunluğunu taahhüt ve garanti etmemektedir.

  Hizmet Kanalları üzerinden, Mobilexpress’nin kendi kontrolünde olmayan ve üçüncü kişilerin sahip olduğu başka web sitelerine ve/veya içeriklere ve/veya dosyalara link verilebilir. Bu linkler sadece referans kolaylığı nedeniyle sağlanmış olup ilgili web sitesini veya işleten kişiyi desteklemek amacıyla veya içerdiği bilgilere yönelik herhangi bir türde bir beyan veya garanti niteliği taşımamaktadır. Verilen linkler vasıtasıyla erişilen web siteleri, dosyalar ve içerikler, sunulan hizmetler veya ürünler veya bunların içeriği hakkında Mobilexpress’in herhangi bir sorumluluğu yoktur.

  1.10. İşbu Sözleşme boyunca Kullanıcı kredi veya banka veya debit veya ön ödemeli kartlarına dair olarak yapılan tanımlamalar, belirlenen kurallar ve şartlar ile her türlü hükümler, Hizmetler kapsamında sözkonusu kart tanımı dışındaki tüm ödeme (kredi, banka, ön ödemeli vb.) kartları veya diğer ödeme araç ve yöntemlerine yer verilmesi hallerinde, bu araç ve yöntemler için de aynen ve istisnasız olarak geçerlidir.

 • 2. KULLANIM ve ÜYELİK ŞARTLARI

  2.1. Mobilexpress üyeliği ve kullanıcı hesapları kişiye özeldir. Başkalarına devredilemez ve kullandırılamaz. Bu üyelik ve hesapların gizliliğini ve korumasını sağlamak tamamen Kullanıcı’nın sorumluluğudur.

  2.2. Mobilexpress kullanıcıları için Mobilexpress sistemlerinde kişiye özel hesap(lar) oluşturulur. Tüm kullanıcı kişisel bilgilerinin kayıt edilmesi, ödeme ve kullanıcı/üyelik işlemlerinin gerçekleştirilmesi ve işlem kayıtlarının tutulması bu hesap(lar) dahilinde gerçekleşir. Bu hesaplar, kullanılan Hizmetin ve/veya Hizmet Kanalının özelliklerine göre kullanıcı cep telefonu ve/veya e-posta adresi ve/veya TC Kimlik No vb. kişiye özel tanımlayıcı benzersiz bilgiler bazındadır. Kullanıcılar, hesaplarının kişiselliği ve güvenliği için, Hizmet Kanalları’nda girdikleri cep telefonu, e-posta ve kişiye özel bilgilerinin sadece kendileri tarafından kullanılmasını, başkaları tarafından erişilmemesini ve bu hususlarda gerekli önlemleri ve güvenliği sağlamaktan sorumludur.

  Kullanıcı, Mobilexpress Hizmetleri’ne erişim için kullandığı ve/veya hesabında kişisel bilgilerinin ilişkilendirilmiş olarak saklandığı cep telefonu hattı, SIM kart, e-posta adresi, ödeme (kredi, banka, ön ödemeli vb.) kartları ile cep telefonu, tablet, bilgisayar vb. (içerisinde Hizmet Kanalları ve Mobilexpress altyapısında kayıtlı kişisel bilgilere ulaşılabilecek şekilde açık / yüklenmiş / giriş-login yapılmış tarayıcı, websitesi, uygulama, mesaj kayıtları, erişim bilgileri vb. bulunan) cihazların kullanımını sonlandırması, devretmesi, el değiştirmesi, geçici veya kalıcı olarak bir başka kişinin kullanımına verilmesi, çeşitli nedenlerle uzaktan erişime imkan tanınmış olması ve herhangi bir nedenle geçici/kalıcı olarak bir başkası tarafından kontrol edilebilir, yönetilebilir veya görüntülenebilir olduğu durumlarda, ilişkili Mobilexpress hesabını ve/veya kayıtlı kartı ve diğer kişisel bilgilerini sistemlerden tamamen silmekten, silmemesi halinde ortaya çıkabilecek olumsuz durumlardan tamamen sorumludur.

  2.3. Mobilexpress Hizmetleri, hizmetin niteliği ve kurgusuna göre değişkenlik gösterebilecek şekilde, işlem esnasında üyelik hesaplarına giriş yolu ile erişim sağlanarak ve/veya hesaba erişimin üye işyerinin üyelik sistemine entegre şekilde sağlanması ile ayrıca Mobilexpress üye girişi gerektirmeden ve/veya üye işyerinin sayfasında teknik olarak şifre hatırlama sistemi bulunması halinde yeniden giriş yapılmasına gerek kalmaksızın Kullanıcı’nın kendisine ait hesap üzerinde kayıtlı bulunan kullanıcı bilgilerinin kullanımı ile sağlanır. Bu erişim veya işlemler, Mobilexpress şifreli / şifresiz, tek seferlik SMS onay kodu alınarak / alınmadan veya farklı üye işyeri / kredi kartı veya banka kartı / banka vb. ilişkili doğrulama ve güvenlik araçları kullanılarak ya da kullanılmadan yapılabilir. Bu konuda kuralların ve uygulamaların belirlenmesi, değiştirilmesi veya iptali hakkında tüm hak ve yetki Mobilexpress’e aittir. Kullanıcılar bu kural ve uygulamalardan dolayı, Mobilexpress’e herhangi bir itiraz, şikayet veya hak talebinde bulunamaz, bu uygulamalardan kaynaklı / kaynaklı olduğunu düşündükleri olumsuzluklar ve zararlardan Mobilexpress’i sorumlu tutamaz.

  2.4. Mobilexpress Kullanıcıları, Mobilexpress Hizmetlerinden faydalanırken ve Hizmet Kanalları üzerinden hizmet alırken Türkiye Cumhuriyeti’nde geçerli olan tüm yasalara uymakla yükümlüdür. Kullanıcılar, Mobilexpress Hizmetleri ve Hizmet Kanalları’nı kullanarak yasalar karşısında suç sayılan hiçbir fiili gerçekleştiremez, hukuka ve genel ahlaka aykırı davranamaz. Hizmet Kanalları’nda suç işlenmesi ve hukuka aykırı fiillerde bulunulması durumunda sorumluluk Kullanıcıya aittir. Kişilerin münhasıran fiillerinden doğan ihtilaflardan Mobilexpress ve üye işyerleri sorumlu tutulamaz.

  2.5. Kullanıcı, Hizmet Kanalları’nı ve Mobilexpress Hizmetleri’ni, aşağıda listelenen ve benzeri Kötü Niyetli Faaliyetler için kullanmayacağını, kötü niyetli faaliyetler kapsamında kullanma, kullandırma, kullanıma imkan verme veya aracı olma durumlarında, oluşabilecek risklerden, Mobilexpress’in, üye işyerleri ve iş ortaklarının, diğer kullanıcıların veya üçüncü kişi/kurumların uğrayabileceği maddi, manevi ve cezai her türlü zarar, ziyan, tazminat ve cezalardan tamamen kendisinin sorumlu olacağını, bu kapsama giren veya girdiğinden şüphelenilen durumlar için kullanıcıya ait her türlü bilginin incelenebileceği, kimliğinin araştırılabileceğini, bilgilerinin ilgili her tür merci ile paylaşılabileceğini ve bu incelemeler neticesinde yasal yaptırımlara uğrayabileceğini kabul ve beyan eder. İşbu maddede belirtilen kötü niyetli hallerden birinin işlenmesi halinde Kullanıcı, kendi fiilinin kötü niyet kapsamında değerlendirildiğini bilmediğini ileri süremez.

   • Hizmeti veya Hizmet Kanalları’nı yasadışı herhangi bir şekilde veya Mobilexpress Hizmetleri ve sistemlerine zarar verecek, engelleyecek, aşırı yükleme yapacak veya zayıflatacak herhangi bir şekilde kullanmak.
   • Birden fazla kullanıcı hesabıyla kaydolmak, kullanıcının kendisi dışındaki bir kişi adına kullanıcı hesabı kaydetmek veya temsili yetkisi/izni olmayan bir grup veya kuruluş adına kullanıcı hesabı kaydetmek.
   • Herhangi bir kişi veya kurumun kimliğine bürünmek veya yalan veya uygunsuz bir şekilde kendini, yaşını veya herhangi bir kişi veya kurumla yakınlığını ifade etmek.
   • Herhangi bir üçüncü şahsa ait adres, telefon numarası, e-posta adresi, sosyal güvenlik numarası, vatandaşlık numarası ve ödeme (kredi, banka, ön ödemeli vb.) kartı bilgileri dahil her tür özel bilgiyi yüklemek, göndermek, aktarmak, paylaşmak, kaydetmek, ele geçirmek, kullanmak veya çeşitli şekillerde herkes tarafından ulaşılabilir hale getirmek.
   • Ticari veya yasa dışı amaçlarla şahsı belirleyici bilgi veya parola istemek veya 18 yaşını doldurmamış kişilerden kişisel bilgi istemek.
   • Virüs/trojan/keylogger vb. zararlı yazılım ihtiva eden herhangi bir belgeyi veya herhangi bir bilgisayar yazılımını, donanımını veya telekomünikasyon cihazını engellemek, tahrip etmek veya işlevselliğini sınırlandırmak için tasarlanan herhangi bir bilgisayar kodu, dosyası veya programını yüklemek, göndermek, iletmek, paylaşmak veya ulaşımını mümkün kılmak.
   • Başkasının hesabını, Kişisel bilgilerini, hizmetini veya sistemini kullanmak veya kullanmaya kalkışmak veya Hizmet Kanalları’nda sahte kimlik oluşturmak.
   • Hizmet Kanalları’nda Mobilexpress'in veya üye işyerlerinin kontrol ve yetkisinde olan içerikleri, itiraz edilebilir kılan veya başka bir kişinin Hizmet Kanalları’nı kullanmasını veya memnuniyetini kısıtlayan veya engelleyen, Mobilexpress veya Kullanıcılarını herhangi bir zarara veya herhangi bir sıkıntıya maruz bırakan içeriği yüklemek, göndermek, yayınlamak, paylaşmak, saklamak veya farklı bir şekilde kullanılabilir kılmak.
   • Mobilexpress’te kayıtlı bilgileri, Kullanıcı Kişisel Bilgilerini, üye işyerlerine ait bilgileri veya Mobilexpress Hizmetleri ve ilgili firma/kurum entegrasyonlarına konu bilgileri ele geçirmek, bunlardan kendisi veya üçüncü bir kişi lehine fayda elde etmek, sistemlerin güvenliğini yok etmek, zayıflatmak, atlatmak, sistem ve Kullanıcı hesaplarına erişim kısıtlarını izin verilen yöntemlerin haricinde atlatmak, kısa yollar geliştirmek, yetkisiz erişimi mümkün kılmak ve benzeri amaçlar için, manuel veya otomatik bot, robot vb. yöntemlerle Mobilexpress Hizmetleri ile ilişkili sistem, donanım ve yazılımlara müdahale eden, etmeye teşebbüs eden, niyet eden davranışlarda bulunmak.
   • Hizmet Kanalları dahilinde bulunan içerikleri, resimleri, metinleri, logoları, görsel ve işitsel imgeleri, video klipleri, dosyaları, veri tabanları, katalogları, listeleri ve benzeri içerik ve verileri çoğaltmak, kopyalamak, dağıtmak, işlemek, benzer ve türevlerini üretmek, üretilmesine aracı olmak, işbu Sözleşme’de yer alan FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI hükümlerine aykırı davranmak, gerek bu eylemleri ile gerekse de başka yollarla Mobilexpress ile doğrudan ve/veya dolaylı olarak rekabete girmek.
   • Mobilexpress’in, diğer Kullanıcıların, üye işyerlerinin, firma ve kurumların, bankaların, her türlü hizmet sağlayıcıların ve üçüncü kişilerin aleyhine faaliyetlerde bulunmak.

  2.6. Mobilexpress’in, Kullanıcılar’ın Hizmet Kanalları üzerindeki Kötü Niyetli Faaliyetler nedeniyle üçüncü kişilerin uğradıkları veya uğrayabilecekleri zararlardan dolayı doğrudan ve/veya dolaylı hiçbir sorumluluğu yoktur. Ancak Mobilexpress, bu durumların farkedilmesini takiben en hızlı şekilde, oluşan olumsuz ve zarar verici durumun giderilmesi için elinden gelen çabayı göstereceğini taahhüt eder.

 • 3. GÜVENLİK ve KULLANIMIN SINIRLANDIRILMASI

  3.1. Mobilexpress, Kullanıcılar’ın Mobilexpress Hizmetlerini kullanımına dair istediği, geçici/kalıcı, süreli/süresiz her türlü kullanım şartlarını, Kullanıcılara ilan edeceği veya saklı tutabileceği her türü kişiye özel, belirli kullanıcılara özel veya genele yönelik güvenlik şartları ve kurallarını istediği zaman uygulama, değiştirme, iptal etme, yenilerini ekleme, bu kurallar dahilinde belirli Kullanıcıların hizmetlere erişimini kısmen, tamamen, geçici veya kalıcı olarak engelleme, kullanıcı hesaplarını blokeleme, blokeli hesapları uygun gördüğü şartları sağlaması ile tekrar kullanıma açma, hesapları tamamen iptal etme, Kullanıcı kişisel bilgilerini ve ödeme (kredi, banka, ön ödemeli vb.) kartı bilgilerini kısmen veya tamamen silme, Kullanıcılara toplu olarak veya belirleyeceği kriterlere göre belirli grup kullanıcılara olmak üzere veya münferit olarak, ödeme işlemleri için genel, işlem türü bazında, üye işyeri bazında veya farklı sınıflandırma ve kurallarla günlük, aylık, yıllık, periyodik limitler atama, çeşitli kurallar tanımlama ve bunları uygulama, gerçekleşmiş veya gerçekleşmekte olan işlemleri (ödeme tutarı ilgili karttan çekilmemek veya çekildiyse iade edilmek kaydıyla) reddetme veya geriye dönük iptal etme haklarına sahiptir. Mobilexpress, altyapısında kaydedilmiş Kullanıcı ödeme (kredi, banka, ön ödemeli vb.) kartı bilgileri ve diğer kişisel bilgilerinin, Mobilexpress kanallarında ve/veya üye işyerlerinde gösterimi, listelenmesi ve ödeme amaçlı kullandırılmasında, güvenlik ve/veya ticari şartlar veya anlaşmalar gereği, tümden veya üye işyeri veya hizmet kanalı bazında veya Kullanıcı bazında kısıtlamalar yapmak, aynı Kullanıcı için farklı üye işyerlerinde veya kanallarda, farklı gösterim ve kullanım kuralları tanımlamak veya kayıtlı bilgileri kısmen veya hiç göstermemek ve/veya kullandırmamak haklarına sahiptir. Bu hakları kullanmasından dolayı, Kullanıcı Mobilexpress’e veya Üye İşyerleri’ne herhangi bir itiraz, şikayet veya hak talebinde bulunamaz.

  3.2. Kullanıcı, Mobilexpress Hizmetleri’ne güvenli erişimi için oluşturduğu Mobilexpress şifresinin, erişim ve işlem onaylarında kullanılan tek seferlik SMS onay kodlarının gönderildiği cep telefonunun, kayıtlı e-posta adresinin ve diğer doğrulama / güvenliğe konu olabilecek bilgi, cihaz, hesap ve araçlarının güvenliğinden ve yalnızca kendisi tarafından bilinmesini / kullanılmasını sağlamaktan sorumludur.

  Kullanıcı, erişim bilgilerini ve şifrelerini girdiği/gönderdiği Hizmet Kanalı’nın (websitesi, mobil site, mobil uygulama, SMS numarası, email, vb.), Mobilexpress’e ait olduğunu, Mobilexpress ve üye işyeri kimliğine büründürülmüş/benzetilmiş dolandırıcılık amaçlı kanallar (Phishing vb. tuzak ve yöntemler) olmadığını teyit etmekten, bunun teyiti için gerekli kontrolleri (URL/link kontrolü, SSL sertifka kontrolü, SMS/e-posta gönderici bilgileri ve adresi, vb.) gerçekleştirmekten, varsa Mobilexpress ve üye işyerleri tarafından yapılan uyarılara riayet etmekten ve emin olamadığı durumlarda Mobilexpress Müşteri Hizmetleri’nden bilgi ve destek almaktan sorumludur.

  Kullanıcı, SMS ile işlemlerde, işlemler için belirli metinler/içerikler veya Mobilexpress şifresinin gönderilmesi gereken durumlarda, bunları sadece Mobilexpress’e ait “3570” nolu numaraya göndermekten, Kullanıcıdan içerik, bilgi veya şifresinin istendiği SMS’in Mobilexpress’e ait “3570” nolu numaradan geldiğini teyit etmekten ve şifre vb. başkalarınca görülmesi sakınca yaratacak hassas bilgilerin, gönderim sonrası telefon/cihazdan hemen silinmesinden sorumludur. Bu hususlarda oluşabilecek şüpheli ve riskli durumlardan, Mobilexpress’i ve gerekli mercileri ivedilikle uyarmak ve gerekli önlemlerin (iptal, yenileme, sıfırlama, silme, vb.) alınmasını sağlamaktan tamamen Kullanıcı sorumludur.

  Kullanıcı, Hizmet Kanalları’nda paylaştığı ve Mobilexpress Hizmetleri’nde kullandığı cep telefonu (cihaz veya GSM hattı/SIM kartı), e-posta adresi, ödeme (kredi, banka, ön ödemeli vb.) kartları veya Mobilexpress ve/veya Üye İşyeri şifresinin kaybolması, çalınması, 3. Kişilerin eline geçmesi ve benzeri güvenlik zaafiyeti yaratabilecek her türlü durum için ivedilikle öncelikle Mobilexpress’i, daha sonra ilgili Üye İşyeri, banka/GSM şirketi/hizmet sağlayıcılar vb. partileri Kanun veya bu şirketlerle arasında bulunan sözleşme hükümlerine uygun şekilde haberdar etmekten ve gerekli önlemlerin (iptal, yenileme, sıfırlama, silme, vb.) alınmasını sağlamaktan sorumludur.

  Kullanıcı, Mobilexpress Hizmetleri’ne erişim için kullandığı ve/veya hesabında kişisel bilgilerinin ilişkilendirilmiş olarak saklandığı cep telefonu hattı, SIM kart, e-posta adresi, ödeme (kredi, banka, ön ödemeli vb.) kartları ile cep telefonu, tablet, bilgisayar vb. (içerisinde Hizmet Kanalları ve Mobilexpress altyapısında kayıtlı kişisel bilgilere ulaşılabilecek şekilde açık / yüklenmiş / giriş-login yapılmış tarayıcı, websitesi, uygulama, mesaj kayıtları, erişim bilgileri vb. bulunan) cihazların kullanımını sonlandırması, devretmesi, el değiştirmesi, geçici veya kalıcı olarak bir başka kişinin kullanımına verilmesi, çeşitli nedenlerle uzaktan erişime imkan tanınmış olması ve herhangi bir nedenle geçici/kalıcı olarak bir başkası tarafından kontrol edilebilir, yönetilebilir veya görüntülenebilir olduğu durumlarda, ilişkili Mobilexpress hesabını ve/veya kayıtlı kartı ve diğer kişisel bilgilerini sistemlerden tamamen silmekten tam sorumludur.

  Yukarıda yer verilen durumlardan oluşabilecek zaafiyetler sonucu, Mobilexpress Hizmetleri ve diğer yollardan yetkisiz veya kötü niyetli işlemler yapılması ve bu işlemler sonucu kullanıcılarda veya üçüncü kişilerde oluşabilecek her türlü olumsuz durum, direkt veya dolaylı yoldan meydana gelebilecek maddi ve manevi zararlar, oluşacak her türlü chargeback (ters ibraz), cezalar, tazminatlar ve cezai sorumluluklardan Mobilexpress sorumlu tutulamaz. Mobilexpress’in bu durumdan dolayı herhangi bir maddi, manevi veya cezai sorumluluk altında kalması, zarara uğraması, ödeme veya cezai yükümlülüğe girmesi durumunda, oluşan zararlardan Kullanıcı sorumlu tutulacaktır.

  3.3. Kullanıcıların, Mobilexpress Hizmetleri’ne erişiminde, hizmetlerin kullanımında ve ödeme işlemlerinin gerçekleştirilmesinde, her türlü güvenlik aracı, aşaması, kullanıcı doğrulama yöntemleri ve kartlı ödeme güvenlik adımlarını kullanmak veya kullanmamak Mobilexpress’in, üye işyerlerinin, iş ortaklarının ve işlemde rolü bulunan bankaların insiyatifinde ve kontrolündedir. Kullanıcılar, Mobilexpress işlemlerinde kullanılan Mobilexpress şifresi, SMS onay kodu (tek kullanımlık şifre), CVV/CVC doğrulaması, 3D secure ile işlem doğrulaması ve bunlara benzer her türlü güvenlik ve doğrulama aracının kullanımına veya kullanılmamasına itiraz edemez, bu doğrultuda Mobilexpress’e, üye işyerlerine ve iş ortaklarına herhangi bir şikayet veya hak talebinde bulunamaz.

 • 4. İŞLEMLER, ÖDEMELER ve SİPARİŞLER

  4.1. Mobilexpress sağladığı hizmetlerin devamlılığı, sorunsuzluğu ve yaşanabilecek problemlerde Kullanıcı memnuniyetinin en hızlı şekilde sağlanabilmesi için azami çaba ve desteği sağlayacağını taahhüt eder.

  Ancak Mobilexpress Hizmetlerini kullanarak yapılan veya yapılmak istenen ödeme işlemlerinde, Kullanıcı, üye işyeri, teknoloji/altyapı sağlayıcıları, sistemsel sorunlar, bağlantı ve entegrasyon problemleri veya her türlü Mobilexpress sistemleri ve iç süreçlerinden kaynaklı yaşanabilecek, aksaklık, gecikmeler, hatalı bilgilendirmeler ve hizmetlere erişimde yaşanabilecek kesintilerden doğacak, maddi ve manevi zararlar, ilgili ödemelerin gerçekleşememesi, gecikmesi nedenli gecikme faizi, bedeli, hizmet kesintileri, açma / kapama ücretleri, vb. maliyetler ile bu durumlardan kaynaklanabilecek her türlü doğrudan ve dolaylı zarardan Mobilexpress sorumlu tutulamaz. Mobilexpress tarafından ödemenin gerçekleştiğine dair Kullanıcıya bildirim yapılması, nadir de olsa üye işyeri tarafına ödemenin yansımaması veya eksik, gecikmeli, hatalı, problemli yansıması gibi durumlarda, Mobilexpress’e konu ile ilgili bir sorumluluk yüklemez. Söz konusu işlemin ilgili üye işyeri nezdinde, zamanında ve doğru olarak tamamlanması ve tamamlandığının kontrolü kullanıcının sorumluluğundadır.

  4.2. Mobilexpress’te kayıtlı ödeme (kredi, banka, ön ödemeli vb.) kartları ile yapılan işlemlerde, ilgili kart ile ödeme işleminin banka POS sistemleri veya üye işyeri tarafından reddedilmesi, işleme onay verilmemesi, iptal edilmesi vb. durumlardan ve yaşanan ilgili sorunun giderilmesinden Mobilexpress sorumlu değildir. Bu tür sorunlar için gerekli bilgi ve desteği, ilgili üye işyeri, kurum/firma veya bankanın müşteri hizmetleri ile iletişim kurarak almaktan, Kullanıcının kendisi sorumludur.

  4.3. Mobilexpress Hizmetlerini kullanarak yapılan ödeme işlemlerinde, Kullanıcılar tarafından gerçekleştirilen ödemeler gerçek zamanlı olarak üye işyeri hesaplarına geçtiğinden, Mobilexpress tarafından ödeme iptali, iadesi vb. geriye dönük düzeltici işlemler yapılamaz. Kullanıcı, bu tarz iptal ve iade işlemlerini ve benzeri destek taleplerini, ilgili üye işyerinden talep etmelidir. Mobilexpress’e bu konuda ilettiği taleplerde, iptal ve iade işlemlerinin yapılmasından ve talebine rağmen yapılamadığı/yapılmadığı durumlarda oluşabilecek direkt veya dolaylı olumsuz durum, maddi ve manevi zararlar, cezalar vb. için Mobilexpress’i sorumlu tutamaz.

  Mobilexpress Hizmetlerini kullanarak yapılan ödeme işlemlerinde, özellikle fatura ödeme işlemleri için ve diğer tüm ödeme türlerini de kapsayarak, Kullanıcılar tarafından gerçekleştirilen işlemlerin istenilen ödeme işlemi için mükerrerliklik oluşturması, öncesinde veya sonrasında Mobilexpress veya farklı kanallardan ilgili ödeme için fazladan ödeme yapılmış olması vb. her durumda, ilgili düzeltme, iade, iptal, mahsuplaşma vb. işlemlerin ne şekilde gerçekleşeceği üye işyerinin ilgili kurallarına, uygulamalarına tabidir. Kullanıcı gerekli desteği üye işyerinden talep eder. Bu kurallar ve uygulamalar ile ilgili Mobilexpress’in herhangi bir belirleyiciliği veya sorumluluğu bulunmamaktır. Bunlarla ilgili oluşabilecek direkt veya dolaylı olumsuz durum, maddi ve manevi zararlar, cezalar vb. için Mobilexpress sorumlu tutulamaz.

  4.4. Mobilexpress Hizmetleri, Kullanıcı ile üye işyeri arasında ödemeye teknik altyapı sağlamak suretiyle aracılık hizmeti statüsündedir. Üye işyerinde satılan ürün veya hizmetin, niteliği, niceliği, kanunlara uygunluğu, ödemenin konu olduğu sipariş sonucu ürünün gönderimi/teslimatı, gönderilen ürünün sipariş edilen ürün olup olmaması, ayıplı ürün sayılıp sayılmaması, Kullanıcının iade, değişim, tamirat, onarım vb. talepleri ve e-ticarete konu işlemin ödeme işlemi sonrası her aşaması kullanıcı ile üye işyeri arasında ve üye işyeri sorumluluğundadır. Bu sayılanların hiçbirinde doğrudan ve dolaylı olarak Mobilexpress’in bir sorumluluğu ve katkısı yoktur. Kullanıcı, bu doğrultuda Mobilexpress’e, herhangi bir itiraz, şikayet veya hak talebinde bulunamaz.

 • 5. KAMPANYA ve PROMOSYONLAR

  5.1. Mobilexpress, sunulan Mobilexpress Hizmetleri ile ilişkili her türlü promosyon, kampanya, indirim ve avantajları kurgulama, tüm şartlarını ve kampanya süresini belirleme, belirlediği süre ve şartların biri veya tümünde kampanya öncesi ve esnasında istediği değişikliği yapma, ilan edilmiş kampanyaları öncesinde ve kampanya süresi içinde geçici veya kalıcı olarak durdurma veya komple iptal etme, kurguladığı kampanyayı tüm Kullanıcılara veya Mobilexpress’in belirlediği kriterler ve kurallar dahilinde sadece belirli Kullanıcılara veya sadece sınırlı sayıda Kullanıcıya sunma, kullandırma, açma-kapama hakkına sahiptir. Kullanıcılar, Mobilexpress’in belirlediği kural ve kriterleri yerine getirememe/getirmeme, belirlenen sayı ve kotanın aşımı veya kampanya şartlarında değişiklikler, kampanyanın durdurulması, iptal edilmesi, teknik problemler nedeniyle işlemlerin kısa ve uzun süreli gerçekleştirilememesi, kampanya süresi içinde herhangi bir nedenle ilgili ödeme işleminin gerçekleşememesi ve benzeri nedenlerle promosyon, kampanya, indirim ve avantajlardan yararlanamama durumunda, Mobilexpress’ten herhangi bir hak talebinde bulunamazlar.

  5.2. Mobilexpress, işbu Sözleşme hükümlerinde yer verdiği hakların başlıcalarına, ilgili kampanyanın Hizmet Kanalları’nda ve diğer mecralarda duyurulması esnasında da yer vermektedir. Ancak herhangi bir şekilde, kampanya duyurularında, görsellerinde, Hizmet Kanalları’nda ilgili bölüm ve içeriklerde, işbu sözleşmede yer alan Mobilexpress’a ait hak ve yetkilerin eksik veya yanlış belirtilmesi veya yazılı şartların farklı yorumlanması durumlarında, işbu sözleşme hükümleri ve sözleşmeden doğan hak ve yetkiler geçerliliğini yitirmez. Bu durumlardan kaynaklı, Kullanıcılar Mobilexpress’e herhangi bir itiraz, şikayet ve hak talebinde bulunamaz.

  5.3. Mobilexpress Hizmetlerine ilişkin herhangi bir promosyonun olması halinde ilgili tüm detaylar websitesi’nde yer alır. Üye işyerleri tarafından kendi mal ve hizmetlerine ilişkin gerçekleştirilmiş veya gerçekleştirilecek olan promosyonlar ve bunlara ilişkin talepler tamamen üye işyerinin sorumluluğunda olup bu promosyonun gerçekleşmemesi veya promosyonda eksiklik bulunması halinde Mobilexpress’ten herhangi bir tazminat talebinde bulunulamaz.

 • 6. KULLANICI KİŞİSEL BİLGİLERİNİN KULLANIMI ve GİZLİLİK POLİTİKASI

  6.1. Kullanıcı, Hizmet Kanalları üzerinden kendi onayı ile Mobilexpress ile paylaştığı, işlemlerde kullandığı, girişini yaptığı her türlü Kullanıcı Kişisel Bilgileri’nin, işbu Sözleşme hükümlerine bağlı kalmak kaydı ile, Mobilexpress tarafından alınabileceğini, görüntülenebileceğini, kaydedilebileceğini, bilgileri almak ve kaydetmek için sektörde alışılagelmiş araç ve yöntemlerin (tarayıcı yoluyla cookie-çerezlerin yüklenmesi, Google/Yandex Analytics vb. kodlar ile tarayıcıda kullanıcı davranışlarının takibi, online ve mobil kanallarda kullanıcı lokasyonu, kullanıcı kimlik/şifre doğrulaması vb. amaçlı kullanıcı cihaz ve sistemlerinden alınan ilgili kayıtlara erişim, vb.) kullanılabileceği, bilgilerin analiz edilebileceğini ve işlenerek anlamlandırabileceğini, ham veya işlenmiş bilgilerin Mobilexpress ve iş ortakları tarafından, araştırma ve geliştirmeler yapmak, kullanıcıya ürün ve hizmetler sunmak, ödemeleri gerçekleştirmek üzere yönlendirmek, hizmetlerin kullanımı için çağrıda bulunmak, ürün ve hizmetlerle ilgili bilgi vermek / geri bildirim almak / destek sağlamak, kampanya ve promosyonları duyurmak, ürün ve hizmetlerin kullanımını sağlamak veya kullanımı ile ilgili izinleri / onayları almak, işlem güvenliği ve kullanım koşulları ile ilgili hatırlatma / uyarı / yönlendirmeler yapmak için kullanılabileceğini ve gerektiğinde kullanıcı ile yazılı, sesli veya farklı fiziksel veya dijital iletişim yolları ile iletişim kurulabileceğini kabul ve beyan eder.

  Mobilexpress, yasal mercilerin talepleri, güvenlikle ilgili durumlar ve kendi uygun bulduğu, gerekli gördüğü farklı nedenlerle, Kullanıcı Kişisel Bilgileri’nden gerekli gördüklerini ilgili bankalar, kart kuruluşları, yasal merciler, kolluk kuvvetleri, üye işyerleri ve iş ortakları ile (kart hassas bilgilerinin üye işyerleriyle paylaşımı hariç olmak kaydıyla) paylaşabilir. Kullanıcı, böyle bir durumda Mobilexpress’e karşı herhangi bir itirazda, şikayette bulunamaz, bir hak talebinde bulunamaz.

  6.2. Kullanıcıların Hizmet Kanalları üzerinden vermiş olduğu bilgilerin gizliliği, korunması ve ilgili diğer hususlarda aşağıda belirtilen Gizlilik Politikası benimsenmiştir. Hizmet Kanallarımızda paylaşılan bilgilerin ve işlemlerin güvenliği için gerekli önlemler, bilgi ve işlemin mahiyetine göre Mobilexpress altyapısında alınmıştır.

   • Mobilexpress Hizmetleri’ni ve Hizmet Kanalları’nı kullanımınız esnasında vermiş olduğunuz iletişim bilgileri (telefon, adres, e-mail vb.) dahil olmak üzere tüm Kullanıcı Kişisel Bilgileri, üyelik hesaplarının yönetimi ve destek faaliyetlerinin yürütülmesi, Kullanıcı ve kullanım bilgilerinin güncelliğinin sağlanması, ürün/hizmet ödemelerinin gerçekleştirilmesi, ödeme güvenliğinin sağlanması ve izlenmesi, ürün/hizmetlerin üye işyerlerince tarafınıza ulaştırılması ve ilgili her türlü destek faaliyetleri, çeşitli araştırma, geliştirme, analiz, pazarlama, tanıtım, reklam, promosyon, bilgilendirme, uyarı/hatırlatma, iletişim, satış ve kartlandırma uygulamaları için süresiz olarak kayda alınır, Net Satış İletişim ve Danışmanlık Ticaret Anonim Şirketi nezdinde saklanır, işlenir, gerekli görülen hal-yer ve zamanda Mobilexpress tarafından kendisi veye iş ortakları adına kullanılabilir, işbu Sözleşme hükümlerine uygun olarak üye işyerleri, iş ortakları ve yasal mercilerle paylaşılabilir. Ödeme (kredi, banka, ön ödemeli vb.) kartı kritik bilgileriniz, yasal mercilerin talepleri ve ilgili veride ortak sahipliği bulunan üye işyerleri- firmalar (bkz. 6.3) hariç, hiçbir zaman hiçbir merci ile paylaşılmaz.

    Mobilexpress Kullanıcısı olduğunuz ve usulüne uygun şekilde kendiniz ile iletişime geçilmesine onay verdiğiniz andan itibaren aksi tarafınızdan talep edilmediği sürece, Mobilexpress Hizmetleri ile ilgili bilgilendirme, uyarı/hatırlatma, talep ettiğiniz veya ilginizi çekebilecek Mobilexpress Hizmetleri’ne ait işlemleri gerçekleştirebilmeniz için iletişimler, Mobilexpress, üye işyerleri veya iş ortaklarına ait ürün, hizmet ve kampanyalar hakkında tanıtıcı ve bilgilendirici iletişimler, e-posta, SMS/MMS/chat vb., push notification, mektup/posta, sesli arama, IVR araması vb. her türlü dijital ve geleneksel yollarla, her türlü görsel, metinsel ve sesli içeriğe sahip olabilecek şekilde, ilgili iletişim adresleriniz üzerinden gerçekleştirilebilecektir. Dilediğiniz zaman bu iletişim tercihlerinde ilgili değişiklik yapma, hizmetten vazgeçme ve yeniden başlatma hakkınız bulunmaktadır. Daha önce verdiği ve saklanmasını kabul ettiği bilgilerinin artık tutulmamasını isteyen Kullanıcılarımız, Mobilexpress Müşteri Hizmetleri ile duyurulan yollardan temas kurarak, talebini iletebilir.

    Kullanıcı sözkonusu bu iletişimlerin yapılabileceğini ve bu nedenle Mobilexpress, üye işyerleri ve iş ortaklarına karşı herhangi bir itiraz, şikayet veya hak talebinde bulunmayacağını kabul ve beyan eder.
   • Kullanıcılar, Mobilexpress’te kayıtlı bilgilerini ve hesaplarını istedikleri zaman silme ve silinmesini talep etme hakkına sahiptirler. Bu silme işlemlerinde ve silme taleplerinde, aşağıdaki istisnalar ayrı tutulmak üzere, bilgiler Mobilexpress sistemlerinden silinir. Mobilexpress Müşteri Hizmetleri’ne iletilen taleplerde, Mobilexpress gelen talebi iş yoğunluğuna göre öncelik sırasına alır ve makul bir süre içerisinde işlemi gerçekleştirir.

    Mobilexpress Müşteri Hizmetleri’ne iletilen taleplerde, Mobilexpress gelen talebin, ilgili bilgilerin ve üyelik hesabının gerçek sahibi tarafından gönderildiğini doğrulamak için, kayıtlı cep telefonundan veya eposta adresinden ve benzeri şekillerde kullanıcıya ulaşarak teyit almak isteyebilir. Gerekli teyit işlemi sağlanamadığında, silme talebi işleme konulmayabilir ve iptal edilebilir. Her halukarda, Kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılmayan kart verileri, kanunun öngördüğü zorunluluklara uygun şekilde silinir ve kullanıma kapanır.

    Silinen veya silinmesi talep edilen üye ve kullanıcı bilgileri ile Mobilexpress Hizmetleri kullanılmış ve işlemler gerçekleştirilmiş ise, ödeme hizmetlerinin doğası ve yasal yükümlülükler gereği, eski verilere ve işlemlere dair loglar/kayıtlar/yedekleme kayıtları, geçici ve daimi olarak Mobilexpress’in güvenli sistemlerinde tutulabilir. Bu kayıtlar, silinmiş/silinmesi talep edilmiş bazı kullanıcı bilgilerini içerebilir. Bu kayıtlarda faaliyet alanının doğal işleyişi gereği veya yasal sebeplerle daimi/geçici olarak tutulması gereken, Kullanıcı tarafından silinmiş ve/veya silinmesi talep edilmiş Kullanıcı bilgilerinden dolayı, Kullanıcı Mobilexpress’e karşı herhangi bir itiraz, şikayet veya hak talebinde bulunamaz.

    İşbu sözleşmenin sair hükümlerinde ve 6.3 maddesinde yer verilen üye işyerleri/firmaların kullanıcı ve kart verisi üzerinde ortak sahipliği bulunan durumlarda, kart verisinin silinme talebinin hangi firma ve kanaldan geldiğine ve sözkonusu kartın Mobilexpress ve üye işyerleri ile sahiplik ilişkisi ve firmada kullanım yetki tanımlarına göre, Mobilexpress güvenlik ve iş kurallarına göre farklı silme kuralları (her yerden silme, sadece talebin geldiği firmadan/kanaldan silme, vb.) uygulanabilir. Bu durumda ilgili verinin Mobilexpress altyapısından tamamen mi (Mobilexpress’te ve tüm işyerlerinde kullanımdan kalkacak şekilde) yoksa belirli üye işyeri/işyerleri özelinde mi silindiğinin izlenmesi, takibi ve istenen bu ise gerektiğinde Mobilexpress ana kanalı üzerinden kartın/kartların tamamen silinmesinin temini Kullanıcı’nın sorumluluğundadır. Kullanıcı bu işleyiş şeklinden ve/veya kendi sorumluluğunda olan süreçlerden kaynaklı anlaşmazlık ve memnuniyetsizlikten dolayı Mobilexpress’e karşı herhangi bir itiraz, şikayet veya hak talebinde bulunamaz.
   • Kişisel ve ödeme kartları bilgilerini paylaşan ve bu bilgilerin daha sonra yapacakları işlemlerde kullanılmak üzere sistemlerimizde tutulmasını kabul eden müşterilerimizin bilgileri uluslararası ödeme kuruluşlarınca belirlenmiş Ödeme Kartları Endüstrisi Bilgi Güvenliği Standartlarının (Payment Card Industry Data Security Standards) tavsiye ettiği şartlar kapsamında saklanmaktadır. Bu standartların izin verdiği bilgiler dışındaki bilgiler kaydedilmez.
   • Tüm ödeme (kredi, banka, ön ödemeli vb.) kartı ve kişisel bilgilerinizin güvenliği, internet veri iletiminde en yüksek güvenlik standardı SSL EV ile en yüksek şifreleme derecesiyle sağlanmaktadır. Bu şekilde internet üzerindeki dolaşımları sırasında herhangi bir şekilde bu bilgilerinizin istenilmeyen kişi veya kurumlar tarafından ele geçirilmesi önlenmiştir. Tüm bilgiler, Mobilexpress sistemine aktarıldığı andan itibaren özel kayıtlara ve şifreleme yöntemlerine tabi tutulur.
   • Firmamız tarafınca alınan Kullanıcı Kişisel Bilgileriniz, yasal düzenlemelerin öngördüğü sorumluluklarımız çerçevesinde sadece Kanun veya yasal talimatla belirlenmiş mercilere ve ilgili kuruluşlara açıklanabilir. İşbu sözleşme sair hükümleri ve 6.3 maddesinde yer verilen ortak veri sahibi üye işyerleri/firmalar olması durumundan doğacak veri edinme, veri sahipliği ve bununla ilişkili haklar ve uygulamalar bu hükme aykırı olarak yorumlanamaz.
   • Mobilexpress Hizmet Kanalları’nın diğer internet-web sitelerine veya diğer firma kanallarına bağlantı verdiği hallerde tüm kullanım ve işlemler için o sitelere ait gizlilik-güvenlik politikası ve kullanım şartları geçerlidir. Mobilexpress Hizmet Kanalları’ndan reklam, banner, içerik görmek veya başka herhangi bir amaç ile ulaşılan diğer firma kanallarında bilgi kullanımları, keza sitelerin etik ilkeleri, gizlilik-güvenlik prensipleri, servis kalitesi ve diğer uygulamaları sebebi ile oluşabilecek ihtilaf, maddi-manevi zarar ve kayıplardan Mobilexpress sorumlu değildir.

  Mobilexpress Hizmet Kanalları’nı kullanan Kullanıcılar ve üyeler, bu Gizlilik Politikası şartlarını peşinen kabul etmiş sayılır.

  6.3. Kullanıcı ödeme (kredi, banka, ön ödemeli vb.) kartı bilgilerinin üye işyeri sayfalarından/ ekranlarından girildiği ve ilgili verilerin işbu sözleşme onaylanak Mobilexpress Hızlı Ödeme hizmetleri (Tek Tıkla Ödeme, Interoperable Tek Tıkla Ödeme, Cross Merchant Ödeme, Ortak Kart Havuzu ve bunlarla kısıtlı olmamak üzere farklı zamanlarda farklı isimlerle ifade edilebilir, tanıtılabilir, kullandırılabilir) kapsamında Mobilexpress altyapısında kaydedildiği durumlarda, ilgili veriler için Mobilexpress ve üye işyerinin/firmanın ortak sahipliği bulunmaktadır.

  Üye işyeri firmalar, ortak sahipliği bulunan veri ve kayıtlarla sınırlı olmak üzere, Mobilexpress ile iş ortaklığı süresince veya iş ortaklığı sonlandıktan sonra ortak sahibi olduğu kayıtlı verileri PCI DSS güvenlik kriterlerini sağlamak koşuluyla temin edebilir, çeşitli iş süreçlerinde kullanıma sunabilir, verilerle ilgili kullanıcılarla iletişim sağlayabilir.

  Üye işyerinin, veri sahipliği hakkından doğan veri edinme, erişim ve kullanımlarına bağlı hususlar Mobilexpress’in sorumluluğunda değildir ve işbu sözleşme kapsamı dışındadır. Ancak Mobilexpress, hiçbir hassas kart verisini, üye işyeri PCI DSS Level 1 uyumluluğunu belgelemediği ve belgeleyen bir iş ortağını verileri saklamak üzere yasal olarak yetkilendirdiğini beyan etmedikçe, üye işyeri ile paylaşmayacağını kabul beyan ve taahhüt eder.

  Üye işyerleri/firmaların kullanıcı ve kart verisi üzerinde ortak sahipliği bulunan durumlarda, kart verisinin silinme talebinin hangi firma ve kanaldan geldiğine ve sözkonusu kartın Mobilexpress ve üye işyerleri ile sahiplik ilişkisi ve firmada kullanım yetki tanımlarına göre, Mobilexpress’in o anki güncel güvenlik ve iş kurallarına göre farklı silme kuralları (her yerden silme, sadece talebin geldiği firmadan/kanaldan silme, vb.) uygulanabilir. Bu durumda ilgili verinin Mobilexpress altyapısından tamamen mi (Mobilexpress’te ve tüm işyerlerinde kullanımdan kalkacak şekilde) yoksa belirli üye işyeri/işyerleri özelinde mi silindiğinin izlenmesi, takibi ve istenen bu ise gerektiğinde Mobilexpress ana kanalı üzerinden kartın/kartların tamamen silinmesinin temini Kullanıcı’nın sorumluluğundadır. Kullanıcı bu işleyiş şeklinden ve/veya kendi sorumluluğunda olan süreçlerden kaynaklı anlaşmazlık ve memnuniyetsizlikten dolayı Mobilexpress’e karşı herhangi bir itiraz, şikayet veya hak talebinde bulunamaz.

  6.4. İşbu Hizmet Sözleşmesi kapsamında yer alan hizmet ve faaliyetlerin, Mobilexpress markası ve/veya Net Satış İletişim ve Danışmanlık Ticaret Anonim Şirketi işletmesinin satış, devir, ortaklık, birleşme, satın alma, iştiraklere devretme, iştiraklerden devralma, iştirakler yoluyla hizmeti sunma, ticari ünvan değişikliği, marka değişikliği vb. durumları sonucu farklı bir ticari ünvan ve/veya marka altında devam etmesi durumunda, işbu sözleşmeden doğan karşılıklı hak ve yükümlülükler, kullanıcılar ile söz konusu yeni ticari ünvana veya markaya sahip işletme arasında aynen devam eder. Böyle bir durumda Mobilexpress - Net Satış İletişim ve Danışmanlık Ticaret Anonim Şirketi, sistemlerinde saklı bulunan Kullanıcılarına ait tüm kişisel verileri, yeni ticari ünvan veya marka altında faaliyeti yürütecek işletmeye aynen devretme hakkını saklı tutmaktadır. Kullanıcı, bu maddede yer verilen şekillerde bir ticari ünvan veya marka değişikliğinden dolayı, işbu sözleşmenin geçersiz kalacağını iddia edemez, bu yönde bir itiraz veya hak talebinde bulunamaz.

 • 7. FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI

  7.1. Hizmet kanalları dahilinde erişilen veya hukuka uygun olarak kullanıcılar tarafından sağlanan bilgiler ve bu kanalların (sınırlı olmamak kaydıyla tasarım, görsel ve metin içeriği, imge, logo, html kodları ve diğer kodlar) tüm elemanları (Hepsi birden Mobilexpress’in telif haklarına tabi çalışmaları olarak anılacaktır) Mobilexpress'e aittir.

  Kullanıcılar veya her türlü üçüncü kişi ve kurum, Mobilexpress hizmetlerini, hizmetlerin sağlanmasında kullanılan yöntem, sistem, teknoloji, yazılım, donanım vb. bileşenleri, Mobilexpress bilgilerini, Hizmet Kanalları’nda yer verilen görsel ve metinsel her türlü içeriği, Mobilexpress’in telif haklarına tabi çalışmalarını yeniden satmak, işlemek, paylaşmak, dağıtmak, sergilemek, başkasının Mobilexpress’in hizmetlerine veya altyapısına erişmesine veya kullanmasına izin vermek ve/veya imkan sağlamak, bu sayılanlardan yola çıkarak benzer özellikli veya mevcudun türevi sayılabilecek hizmet, çözüm, sistem, yazılım geliştirmek hakkına sahip değildirler. Bu sayılanlar veya benzeri kapsamda sayılabilecek bir ya da birden çok fiilin işlenmesi, Mobilexpress ve Net Satış’ın fikri mülkiyet haklarının açıkça ihlali anlamına gelecektir ve cezai sorumluluk doğuracaktır. İşbu Hizmet Sözleşmesi dahilinde Mobilexpress tarafından yazılı izin verilen durumlar haricinde Mobilexpress’nin telif haklarına tabi çalışmalarını çoğaltılamaz, işlenemez, dağıtılamaz, benzerleri veya bunlardan türemiş çalışmalar yapılamaz veya hazırlanamaz. Aksi takdirde Mobilexpress Kullanıcı’ya veya bu ihlali gerçekleştiren üçüncü kişi ve kurumlara karşı hukuki, cezai ve icrai her tür işlem ya da eylem başlatabilir, rücu edebilir.

  7.2. İşbu Sözleşme dahilinde Mobilexpress tarafından yazılı şekilde yetki verilmediği hallerde Mobilexpress; Mobilexpress hizmetleri, Mobilexpress bilgileri, Mobilexpress telif haklarına tabi çalışmaları, Mobilexpress ticari markaları, Mobilexpress ticari görünümü veya Hizmet Kanalları vasıtasıyla sağladığı başkaca varlık ve bilgilere yönelik tüm haklarını münhasıran kendi bünyesinde saklı tutmaktadır.

 • 8. MÜCBİR SEBEPLER

  Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, Mobilexpress işbu Sözleşme şartlarından herhangi birini geç ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir. Bu ve bunun gibi durumlar, Mobilexpress açısından, gecikme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için Mobilexpress’in herhangi bir tazminat yükümlülüğü doğmayacaktır. Mücbir sebep terimi, ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve Mobilexpress’in gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği olaylar olarak yorumlanacaktır. Bunun yanında sınırlı olmamak koşuluyla, doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, Mobilexpress’ten kaynaklanmayan altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları gibi durumlar mücbir sebep olaylarına dahildir.

 • 9. UYGULANACAK HUKUK VE YETKİ

  İşbu Hizmet Sözleşmesi’nin uygulanmasında, yorumlanmasında ve dahilinde doğan hukuki ilişkilerin yönetiminde yabancılık unsuru bulunması durumunda Türk kanunlar ihtilafı kuralları hariç olmak üzere Türk Hukuku uygulanacaktır. İşbu sözleşmeden dolayı doğan veya doğabilecek her türlü ihtilafın hallinde İstanbul (Çağlayan) Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

 • 10. FESİH

  Kullanıcı, hiçbir gerekçe göstermeksizin, sözleşme fesih hakkını kullanarak, üyelik bilgilerinin silinmesini isteyebilir veya bizzat üyeliğini/hesabını iptal edebilir. Fesih hakkının kullanılabilmesi için işbu Sözleşme’de belirtilen Mobilexpress iletişim yollarından biri aracılığı ile ve/veya Hizmet Kanalları üzerinde sağlanan kayıtlı kartların yönetimi ve silinmesi ilgili sayfa ve/veya fonksiyonlar ile bildirim yapılması yeterlidir. (6.3 maddede yer verilen genel/özel silme işleyişine ve ilgili sorumluluğa uygun olarak) İlgili talebin Mobilexpress yetkili personeli ve/veya sistemlerine ulaştığı durumlarda Mobilexpress ilgili Kullanıcı’nın hem üyelik hem de kart bilgilerini imha eder. İlgili Kanunlar, sözleşmesel yükümlülükler, ortak veri sahipliğine ve haklara bağlı sözleşme hükümleri ve güvenlik/iş devamlılığına bağlı loglama, yedekleme ve saklama işlemleri bu hükmün istisnası olacaktır.

  İlaveten Mobilexpress de; Sözleşme’de belirtilen sebeplere dayanarak ya da hiçbir gerekçe göstermeksizin, Kullanıcıya sistemde kayıtlı iletişim kanallarından yazılı olarak bildirmek kaydıyla sözleşmeyi tek taraflı olarak her zaman feshedebilecektir.

 • 11. YÜRÜRLÜLÜK ve KABUL

  11 maddeden oluşan işbu Sözleşme ve dahilindeki tüm kullanım koşulları ve hükümler, Kullanıcı tarafından onaylandığı, değişiklikler ise websitesi’nde yayınlandığı ve Kullanıcı tarafından usulüne uygun onayın alındığı tarihte yürürlülük kazanır. Farklı kanallarda güncellemede yaşanabilecek gecikmeler veya sehven oluşan versiyon farklılıklarında, güncel sözleşme olarak www.mobilexpress.com.tr (“websitesi”) üzerinde yayınlanan ana versiyon geçerlidir.

  Kullanıcılar, Hizmet Kanalları’nı veya Mobilexpress hizmetlerini/altyapısını kullanmakla işbu Hizmet Sözleşmesi şartlarını tamamen okuduklarını, içeriğini anladıklarını ve hükümlerini kabul ettiklerini ve onayladıklarını, kabul ve beyan etmiş sayılırlar.

  İşbu sözleşme, Kullanıcılar tarafından sanal ortamda onaylanmak suretiyle, onaylandığı an itibariyle yürürlüğe konulmuştur. İşbu Sözleşme ayrıca, Mobilexpress hizmetlerinden yararlanacak olan kullanıcılarla ve üye işyerleri ile yapılmış ve/veya yapılacak olan her türlü sözleşmenin de ayrılmaz bir parçasıdır.

MOBILEXPRESS SERVICES TERMS AND CONDITIONS

Dear User,

By subscribing to Mobilexpress through Mobilexpress service channels - www.mobilexpress.com.tr (“website”), mobile site, mobile applications, SMS operations, payment pages / screens (bill, e-commerce), other alternative channels or the channels belonging to member merchants of Mobilexpress, and / or carrying out operations via these channels/using their services or infrastructure, you hereby agree and declare that you have read the below terms of use, understood their content and accepted and approved their conditions.

Mobilexpress is entitled to amend the Mobilexpress Services Terms and Conditions (“Contract”), cancel existing provisions, add new provisions or add new services to those regulated under the contract, change or suspend either partially or fully the existing services, and to suspend / cancel either temporarily or permanently user’s subscription / access to and use of services without a justification, at any time. Any new versions to emerge after potential changes to be made to the contract shall be declared to users using their contact details stored on Service Channels, the web site or Mobilexpress and become valid following approval. Users that are subscribed to Mobilexpress and / or using Mobilexpress Services and Service Channels are deemed to have accepted and approved the provisions of the current Mobilexpress Services Terms and Conditions.

For contracts provided under different channels, the main version published through www.mobilexpress.com.tr (“website”) shall be valid as the most current contract in case of potential delays in updating or any discrepancies in versions due to potential errors.

The payment infrastructure service provided by Mobilexpress does not refer to the Payment Service defined under the Law No.6493 on Payment and Securities Settlement Systems, Payment Services and Electronic Money Institutions. At no stage of the transaction does the payment go through Mobilexpress. The payment is transmitted to the member merchant via Virtual POS terminals that belong fully to the member merchant. In case of Mobilexpress achieving the license and any permissions necessary to provide the Payment Services defined under the Law No.6493 or any other type of financial services in the future, this statement may be altered accordingly. In such a case, this Contract will remain valid with all the provisions and articles with no change.

 • MOBILEXPRESS

  The Mobilexpress Services Terms and Conditions (“Contract”) regulates the process of making notifications required for structure as well as provision of the service, obtaining users’ consents for collecting, storing and using their personal information and the mutual rights and obligations of the users and Mobilexpress during the time period in which the users are provided the services and may be provided the services in the future via contact points of the member merchants that are integrated to any kinds of Mobilexpress service channels and Mobilexpress infrastructure by utilizing Mobilexpress’s below-mentioned main features.

  The main features of Mobilexpress services are as follows:

   • Mobilexpress services are based on the principle that users save their payment card (credit, debit, prepaid cards etc.) details under Mobilexpress' highly secured systems once and then the payment is carried out by Mobilexpress via banking systems through the user’s registered payment card (credit, debit, prepaid cards etc.). . During the payment, no sensitive information regarding your payment card (credit, debit, prepaid cards etc.) is shared with the member merchants
   • Mobilexpress systems are compliant with PCI DSS LEVEL 1 which is the world’s highest standard in terms of payment card (credit, debit, prepaid cards etc.) data and transaction security. Mobilexpress’s systems are periodically audited and tested by specially authorized institutions, the system’s constant security is controlled through regularly conducted tests and confirmed with an on-site audit carried out once a year.
   • Mobilexpress collects the user’s payment card (credit, debit, prepaid cards etc.) details for once only, through the connection protected with the highest encoding level certified by the SSL EV.
   • The sensitive information of the registered payment cards (credit, debit, prepaid cards etc.) are not displayed to employees of Mobilexpress or the member merchants.
   • The user may delete his / her personal and payment card (credit, debit, prepaid cards etc.) details from the system at any time.
   • Unless declared otherwise, Mobilexpress membership and use of services are free of charge for the users and not binding and do not require any encumbrance.
   • MOBILEXPRESS Company Details: Net Satış İletişim Danışmanlık A.Ş. Address: Yıldız Posta Cad. Yıldız Residence No:24 Daire:15 Gayrettepe/İstanbul. Phone: 0212 264 50 75. Email: info@mobilexpress.com.tr Central Civil Registration System No (MERSİS No): 0631064198400024
 • DEFINITIONS

  In this Contract, the below terms shall have the following meanings:

  Mobilexpress: The name of the platform on which the services of secure storage of payment card (credit, debit, prepaid cards etc.) details (also known as card-on-file), E-commerce Payments, Bill Payments, Mobile Shopping and all kinds of Online Payments and Collections at Mobilexpress and Mobilexpress’s member merchants by use of stored payment card (credit, debit, prepaid cards etc.) details and/or card details manually entered by user during the payment, as well as any other services that are provided or might be provided in future through Net Satış İletişim ve Danışmanlık Ticaret A.Ş’s relevant main features and infrastructure.

  Mobilexpress Services (“Services” or “Mobilexpress Infrastructure”): All types of existing services (online e-commerce payments, online payments, recurring payments, automatic payments, scheduled / preapproved payments, bill payments made online or by SMS or Smart SMS, mobile shopping / product orders and payments with SMS or QR code) which are regulated in detail in this contract and are based on the users’ stored payment card (credit, debit, prepaid cards etc.) details under Mobilexpress’s secured systems and/or or user’s manually entered payment card details during the payment and subsequently performance of the payment in the Service Channels (at Mobilexpress or member merchants) directly via member merchants’ POS terminals -without sharing any sensitive card information with the member merchants during the transaction-, as well as any other services that might be provided in future by Mobilexpress.

  Service Channels Mobilexpress service channels - www.mobilexpress.com.tr (“website”), mobile site, mobile applications, transactions with SMS, member merchants’ (company/institution) payment pages/screens, existing channels and other alternative channels through which services can be provided in the future as well as all channels and contact points of the member merchants that are related to or integrated with the Mobilexpress infrastructure.

  User (or “Customer”): All real and legal persons that use and view the Service Channels, subscribe to Mobilexpress and/or make transactions at Mobilexpress and/or use Mobilexpress’s services and infrastructure.

  Member Merchant: All types of private/governmental organizations and institutions which have made agreements with Mobilexpress in order to provide Users with E-commerce Payment, Bill Payment, Instant Mobile Shopping and other Mobilexpress services and infrastructure through Mobilexpress, which make online or offline product and service sales and which collect payments of bills, subscription fees, donations and etc. The member merchants may provide the users with the Mobilexpress services and infrastructure as well as carrying out transactions such as inquiries, data registration, sharing, calling/retrieval and etc. with respect to providing the foregoing within their own channels and processes by ensuring integration with Mobilexpress systems that they provide the Users and/or by directing the Users to Mobilexpress Service Channels for the relevant services, based on the existing business model they have between them and Mobilexpress.

  Mobilexpress Customer Services: The name of the unit which provides support regarding Mobilexpress Services, Users’ right of termination and withdrawal, campaign/promotion details and other User demands and to which Users may access through the email address:info@mobilexpress.com.tr, the phone number: +90 212 264 50 75, and the communication forms provided under Service Channels or the current communication methods declared.

  User Personal Information: The member details, ID details and relevant identifying information (Turkish Republic ID Number, Turkish Republic Citizen Number, Tax ID No, Passport No, Driver License No and etc.), address details, member merchants’ (organization/institutuion) membership and subscription details, payment card (credit, debit, prepaid cards etc.) details, phone number, email address and other communication details provided to Mobilexpress by Users via Service Channels during the subscription process to use the Mobilexpress services and infrastructure or while using the services, all information with respect to transactions, payments, user behavior and habits which emerge during use of Mobilexpress services or infrastructure as well as all technical information such as user devices, scanners, IP, location details, operation system and etc. which emerge during access to Service Channels.

  Card Organizations: Banks, payment organizations, electronic money organizations, payment card (credit, debit, prepaid cards etc.) providers and secured payment structure providers as a whole, which are established in compliance with the principles determined regulatory organizations, particularly, with the regulations of the BRSA (Banking Regulation and Supervision Agency) and/or The Central Bank of the Republic of Turkey, which - when required - obtained a license, and which is responsible for at least one of the following: payment with payment card (credit, debit, prepaid cards etc.), confirmation transactions and security transactions.

 • 1. GENERAL PROVISIONS

  1.1. Users hereby agree and declare that they were informed by Mobilexpress of Mobilexpress’s name, trade name, full address, phone number and other communication details, the main features of the service which is the subject of the contract, payment method, costs and amount of the service -if determined-, etc. as well as all preliminary information with respect to the Services, use of and the method of using the right of “withdrawal”, and the authorities before which they can submit their complaints and subjections, in a way that is clear, comprehensible and compliant with the legislation, that they confirmed these preliminary information on the electronical platform and that later they registered their personal information for subscription and/or use of Services.

  1.2. Yıldız Posta Cad. NET SATIŞ İLETİŞİM VE DANIŞMANLIK TİCARET ANONİM ŞİRKETİ (hereinafter to be referred to as “Mobilexpress”) residing at Yıldız Posta Cad. Yıldız Residence No:24 Daire:15 Gayrettepe İstanbul, was established according to the Turkish laws, has the Central Civil Registration Number (MERSİS No) 0631064198400024 and was registered with trade registry number 648770. The services bearing the names Mobilexpress or Net Satış, which are provided in Service Channels, are provided by Mobilexpress.

  1.3. By subscribing to Mobilexpress and/or carrying out transactions and/or using its services or infrastructure via the Service Channels, the User agrees and declares that they have read the contract provisions herein as well as the terms of use, understood their content and accepted and confirmed them.

  Mobilexpress is entitled to amend the Mobilexpress Services Terms and Conditions (“Contract”), cancel existing provisions, add new provisions or add new services to those regulated under the contract, change or suspend either partially or fully the existing services, and to suspend / cancel either temporarily or permanently user’s subscription / access to and use of services without a justification, at any time. Any new versions to emerge after potential changes to be made to the contract shall be declared to users through Service Channels or their contact details registered under Mobilexpress and become valid following approval by the Users. Users that are subscribed to Mobilexpress and / or using Mobilexpress Services and Service Channels are deemed to have accepted and approved the provisions of the current Mobilexpress Services Terms and Conditions.

  For contracts provided under different channels, the main version published through www.mobilexpress.com.tr (“website”) shall be valid as the most current contract in case of potential delays in updating or any discrepancies in versions due to potential errors. The terms and provisions of the Contract herein cannot be changed by any unilateral declaration by the user.

  1.4. The User agrees and declares that any orders, consents for transaction, approvals or any kind of notifications given or demands made in writing, by voice, clicking, dialing, typing, selecting, marking and any kind of digital or physical methods in compliance with the Law on the Protection of Electronic Commerce through Mobilexpress Customer Services and Service Channels was given and made by them, and that such approval as well as all transactions conducted upon such approval are binding for the User.

  1.5. Mobilexpress Services cannot be deemed as payment services, electronic money transfers or banking services; but basically, they rather have the status of intermediary services carried out in order to safely store the payment card (credit, debit, prepaid cards etc.) details and to provide technical infrastructure for the payments to be made to the member merchants. At no stage of the transactions carried out via the service channels does Mobilexpress hold an amount/fund which belongs to the customer or the member merchants in its account. In case of Mobilexpress achieving the license and any permissions necessary to provide the Payment Services defined under the Law No.6493 or any other type of financial services in the future, this statement may be altered accordingly. In such a case, this Contract will remain valid with all the provisions and articles with no change.

  1.6. Access to Mobilexpress Service Channels, Mobilexpress membership and use of Mobilexpress Services are free of any charges. Mobilexpress reserves its right to make changes in these terms and conditions in the future, and to claim the fees that it shall determine either for some or all of the services and content that it provides, on condition of submitting them for the User’s approval.

  No fees shall be charged from the Users for the transactions carried out via SMS nor any SMS sent to Users by Mobilexpress (the short number is “3570”). The standard fees and tariffs applied to the users’ respective phone lines by the relevant GSM operators for any SMS sent by Users to Mobilexpress (its short number is “3570”). These fees and tariffs are determined according to the operator contract between the GSM operator and the user, and Mobilexpress stands as the third party with respect to these parties.

  1.7. By using Mobilexpress Services and accessing to the Service Channels, Users agree and declare that they are over the age of 18, that they meet the minimum age and any additional criteria required by the laws to use the relevant financial means and services, that the ID, address and communication details they provided to/have registered under Mobilexpress are correct and belong to them, that the payment cards (credit, debit, prepaid cards etc.) they use for Mobilexpress Services belong to them or that they have the authority and consent required from the card owner and the relevant bank/institutions to use it in the related payments. Mobilexpress is neither liable nor obliged to investigate the accuracy of information and contents provided by User, or to undertake and warrant the reliability, accuracy legitimacy of such information and content. In the event that third parties or competent authorities make any allegations against Users of fraud, theft or excess of power/consent, the User acknowledges and agrees that Mobilexpress shall not be a party to such disputes and that they shall compensate any loss or damage that may occur if Mobilexpress incurs any lawsuits or proceedings due to this reason.

  The User shall be liable for the relevant pecuniary loss and intangible damages, criminal liabilities and the consequences to arise from any kind of direct or indirect adversities in the event of failure to meet at least one of these conditions mentioned above, providing / registering misleading information, either with good faith or malicious intentions, impersonating another person or a non-existing person, carrying out transactions or communicating on behalf of others, engaging in misleading/misguiding activities that render difficult the detection of ID / location / IP / and similar determinative information of the person carrying out the transaction, using payment cards (credit, debit, prepaid cards etc.) without consent and authority, and causing loss or damages for Mobilexpress, member merchants, business partners, 3rd parties/institutions and other users by using similar methods. In such a case, Mobilexpress reserves its right to seek legal remedies required for the User’s criminal liability.

  In the event of any complaints, legal proceedings and enforcement proceedings as designated by the laws Mobilexpress reserves the right to provide, upon request, any authorities that execute the legal proceedings as well as any third parties and institutions that suffer from damages with the relevant user’s personal information, transaction history, IP / location / device / and similar identifying information registered under Mobilexpress. In such case, the user shall not be entitled to claim any rights.

  1.8. Mobilexpress agrees, declares and undertakes that the Users’ Personal Information which the Users have registered for the payments they shall make and transactions they shall carry out is stored in its systems with maximum security and in compliance with the international security standards and statutory requirements, and that, upon the users’ request, the registered information shall be made available in the Service Channels for payment purposes without the sensitive payment card (credit, debit, prepaid cards etc.) details being shared with the member merchant during the transaction./p>

  Mobilexpress warrants that it has met all requirements relating to infrastructure, software and legislation for supplying the services it shall provide, that it has made this in compliance with all relevant binding global and local standards and rules, that it continuously keeps the infrastructure as well as all requirements for this structure updated, that it has taken all the security measures imposed by law, and that it has had all the required audits in this regard conducted regularly and/or allowed such audits be conducted.

  Mobilexpress agrees, declares and undertakes that security of all data and Personal Information including payment card (credit, debit, prepaid cards etc.) details, which are, pursuant to this Contract, collected by the member merchants upon the users’ approval, applying the required security measures and technologies in the Service Channels, and are transferred to it via a secured connection (such as SSL), shall be under Mobilexpress’s responsibility as from the time they are transferred to it.

  The User shall be personally responsible for the secure transfer of the data they have shared as a conscious consumer to the Mobilexpress system through member merchant pages. Regarding the security of the information and data stored in its system, Mobilexpress cannot be held responsible for the Users and the terms of use determined under this Contract or the unavailability of the environment at the time the card information was transferred to the system, failure to show the required care for security, acquisition of secure access and identifying information as well as devices by third parties, inclusion of a security gap such as a virus/trojan/keylogger and etc. by the device, network, connection and system, in case the channel in which the information is registered/shared is a bait/fake (Phishing and etc) platform pretending to be Mobilexpress or a Member Merchant channel or the Service Channel used belongs to the member merchant instead of Mobilexpress, inclusion of a security gap by the channel and connection (failure to provide efficient/adequate SSL protection, software/codes allowing malicious attempts, failure to apply sectoral security standards that are established in e-commerce in the company’s systems, access to or acquisition of Users’ Personal Information by the employees / business partners or concerned persons, etc.) and the risk that may arise as well as any consequences with respect to material liability, intangible damages and criminal liability, and compensation liability.

  1.9. Mobilexpress shall not have any responsibility for the services and content provided within the scope of Service Channels and by the Member Merchant and/or third parties, independently of Mobilexpress Services. Any warranties regarding accuracy and legitimacy of information, content, visual, written or auditory material provided, published, entered into by a third party shall completely be under responsibility of that third party conducting such activities. Mobilexpress does not undertake and warrant security, accuracy and legitimacy of the services and content provided by third parties.

  Links to other web sites and/or content and/or files that are not under Mobilexpress’s control but owned by third parties can be provided through the Service Channels. These links are provided for reference purposes only, and do not constitute a statement or warranty for supporting the relevant web site or the person operating it, or regarding the information it includes. Mobilexpress does not hold any liabilities for the web sites, files and content accessed through the links given, services or products provided, or their content.

  1.10. The definitions made regarding the User Payment Cards (credit, debit, prepaid cards etc.) throughout this Contract are also valid without exception and exactly in the same way for the terms and conditions determined, all kinds of provisions, and the relevant means and methods, if Bank Cards (debit cards) or other payment means and methods other than payment cards (credit, debit, prepaid cards etc.) are included in scope of Services.

 • 2. TERMS OF USE AND MEMBERSHIP

  2.1. Mobilexpress membership and user accounts are personal. They cannot be transferred to or made available for use of others. Protecting the confidentiality of this membership and accounts is under the full responsibility of the User.

  2.2. Personal accounts are created for Mobilexpress users under the Mobilexpress systems. Registration of all user personal information, performance of payment and user/membership transactions and maintenance of transaction records are conducted within the scope of these accounts. These accounts are based on user mobile phone and/or email address and/or Turkish ID No. and other similar personal identificatory information, according to the features of the Service and/or Service Channel used. For the personality and security of their accounts, the Users are responsible for making sure that their phone numbers, email addresses and personal information they enter into the Service Channels are used only by them, that they are not accessed by others and that security and required measures are taken.

  The User shall be fully responsible for deleting their related Mobilexpress account and/or registered payment card (credit, debit, prepaid cards etc.) and other personal information from the systems completely, and for any negative consequences if they fail to do so if they terminate the use of, hand over, assign, transfer, make available for the use of another person either permanently or temporarily, make available for remote use due to any reason whatsoever and render permanently/temporarily controllable, manageable or viewable by any other person for any purpose any mobile phone lines, SIM cards, email addresses, payment cards (credit, debit, prepaid cards etc.) and mobile phones, tablets, computers (in which open / loaded / logged in scanner, web site, application, message history, access details, etc. are present in a way that allows reaching the registered personal details under Service Channels or Mobilexpress infrastructure) and other devices in which their personal information linked with their identity is stored in any account and/or is used for access to Mobilexpress Services.

  2.3. Mobilexpress Services are provided by using user information registered in the User’s own account by assessing the membership accounts through log in during the transaction and/or by ensuring access to the account in an integrated way with the member merchant’s membership system and therefore without any Mobilexpress member log in and/or re-logging in being required if there is a password recognition systems in the member merchant’s page, depending on the nature and set up of the service. Such access and transactions can be conducted with / without a Mobilexpress password, receiving / without receiving a single-use SMS confirmation code or by with / without using confirmation and security tools associated with different member merchants / payment cards (credit, debit, prepaid cards etc.) / banks, etc. All rights and powers to determine, change and cancel the rules and practices in this regard belongs to Mobilexpress. The Users cannot raise any objections to, submit any complaints against or claim rights from Mobilexpress based on such rules and practices, and cannot hold Mobilexpress responsible for any problems and damages which they believe are the result of such rules and practices.

  2.4. While using Mobilexpress Services and procuring services through the Service Channels, Mobilexpress Users are under the obligation to comply with all applicable laws in the Republic of Turkey. The User cannot perform any act that constitutes a crime under the laws and/or act against the laws and general rules of ethics by using the Mobilexpress Services and the Service Channels. If the user commits a crime and performs any acts against the law using the Service Channels, the responsibility shall belong to the User. Mobilexpress and member merchants cannot be held liable for any disputes arising exclusively out of persons’ actions.

  2.5. The User agrees and declares that they shall not use the Service Channels and Mobilexpress services for the below listed or any other Malicious Activities; that they shall be fully responsible for all material or immaterial damages or any kind of loss, damage, compensation and penalties with punitive nature which may be incurred by Mobilexpress, member merchants and business partners, other users or third parties/institutions and any risks that may arise in case of use, making others use, making available for use the aforementioned, or in case of any intermediary acts within the scope of malicious activities; that any kind of information belonging to the user can be examined, their ID can be investigated, and their information can be shared with any kinds of authorities for any situations falling under or suspected to fall under this scope; and that they may be subject to legal sanctions as a result of these examinations. In the event that any of the malicious acts listed under this article is attempted, the User cannot claim they did not know that their act was considered as a malicious act.

   • To use the Service or Service Channels in an unlawful way or in a way to harm, disrupt, overload to or weaken Mobilexpress Services and systems.
   • To register with more than one user’s account, to register a user account in the name of a person other than themselves, or to register a user account in the name of a group or institution they are not authorized/permitted to represent.
   • To impersonate a person or institution or to misrepresent themselves, their age or their relationship with a person or an institution.
   • To upload, send, transfer, share, record, acquire, use or make accessible by everyone in different ways any kind of private information including an address, phone number, email address, social security number, citizenship number or payment card (credit, debit, prepaid cards etc.) number belonging to a third person.
   • To request identifying information or password for commercial or illegal purposes or request personal information from individuals under the age of 18.
   • To download, send, transfer, share or render accessible any computer code, file or program designed to prevent, destroy or limit the functionality of a document containing a harmful software such as a virus/trojan/keylogger, or of a computer software, hardware or telecommunication device.
   • To use or attempt to use another person’s account, personal information, service or system or to create a fake identity under the Service Channels.
   • To upload, send, publish, share, store or somehow render usable the contents that are under the control or authority of the member merchants or Mobilexpress in the Service Channels or that limit or prevent use by another person of the Service Channels or satisfaction of another person, and that makes Mobilexpress or its Users subject to a loss or any other distress.
   • To interfere with, attempt to interfere with and to intend to interfere with the software, hardware and systems related to Mobilexpress Services, manually or through automatic bots, robots, etc. in order to acquire information stored in Mobilexpress, User Personal Information, information regarding member merchants or information on the subject matter of Mobilexpress Services and relevant company/institution integrations, to obtain benefits from the foregoing in favor of themselves or a third party, to destroy, weaken, circumvent the security of the systems, to use methods other than those allowed to circumvent access limits for the systems and User accounts, to develop short cuts, to allow unauthorized access and for similar purposes.
   • To copy, duplicate, distribute, process, produce similars or derivatives of, or intermediate creation of contents, images, texts, logos, visual and auditory materials, video clips, files, databases, catalogues, lists and similar content and data stored in the Service Channels, to act against the provisions of INTELLECTUAL PROPERTY RIGHTS under this Contract, thus to directly and/or indirectly compete with Mobilexpress either by the said actions or by other methods.
   • To engage in activities against Mobilexpress, other Users, member merchants, companies and institutions, banks, any kind of service providers and third parties.

  2.6. Mobilexpress holds no direct and/or indirect liability for any losses or damages suffered or that might be suffered by third parties due to Users’ Malicious Activities on the Service Channels. However, Mobilexpress undertakes that it shall show its best effort to eliminate in the fastest manner any negative and harmful situations following detection of such situation.

 • 3. SECURITY AND LIMITATION OF USE

  3.1. Mobilexpress is entitled to apply, change, cancel and make additions to any kind of terms of use the Users demand with respect to use of Mobilexpress Services, whether temporary or permanent, continuous or temporary, any security terms and rules that are general, personal or specific to certain users ,which it might declare to Users or keep confidential, to prevent either fully or partially and either permanently or temporarily access by specific Users within the framework of these rules, to block user accounts, to re-activate the blocked accounts if they meet the requirements it sets, to delete the accounts completely, to fully or partially delete User personal information and payment card (credit, debit, prepaid cards etc.) details, to define general, transaction type-based, member merchant-based assignments or by different classifications and rules for Users either collectively, individually, or for a specific group according to the criteria it will determine for payment transactions of daily, monthly, annual and/or periodic limits, to define various rules and implement them, to reject or retrospectively cancel past/ongoing transactions (provided that the payment amount shall not be withdrawn from the card or the amount is refunded if already deposited). Mobilexpress is entitled to make limitations in the display, listing and provision of use for payment purposes of the User payment card (credit, debit, prepaid cards etc.) details and other User personal information registered under Mobilexpress infrastructure, in Mobilexpress channels and/or member merchants, pursuant to security and/or commercial conditions or contracts, based on entire community, member merchants, service channel or Users, to define different terms of display and use in different member merchants for the same User or to refrain from showing completely or partially the registered details and or from making them available for use. The User cannot make any objections or file complaints or claim rights against Mobilexpress or Member Merchants for practicing these rights.

  3.2. The User is responsible for the security of the mobile phone to which Mobilexpress password created for safe access to Mobilexpress Services and the single-use SMS confirmation codes used in access and transaction approvals are sent, the registered email address and any other information, devices, accounts and tools which might be subject to security checks / confirmation, and also for ensuring that the foregoing is known only by them.

  The User is responsible for confirming that the Service Channels to which they entered into/sent their access details and passwords (website, mobile site, mobile application, SMS number, email and etc.) belong to Mobilexpress, that they are not channels intended for fraud (baits and methods such as Phishing) which impersonate Mobilexpress and member merchant, for carrying out the required audits required for its confirmation (URL/link control, SSL certificate control, SMS/email sender details and address and etc.), for acting in accordance with the warnings, if any, made by Mobilexpress and member merchants, and receiving information and support from Mobilexpress Customer Services in cases they cannot be sure. .

  In transactions by SMS, when specific texts/content or the Mobilexpress password should be sent for transactions the User is responsible for sending the foregoing only to phone number “3570” which belongs to Mobilexpress, for confirming that the SMS asking the User for content/ information or password is received from the phone number “3570” that belongs to Mobilexpress, and immediately deleting sensitive information, such as a password and etc., the access to which by others may cause problems, from the phone/device after it is sent. The User shall be fully responsible for immediately notifying Mobilexpress and the competent authorities of any suspicious and risky situations that may arise in this regard, and for ensuring that the required measures (cancellation, renewal, reset, deletion and etc.) are taken.

  The User shall be responsible for ensuring that the required measures (cancellation, renewal, reset, deletion and etc.) are taken and for immediately notifying first Mobilexpress and then the relevant Member Merchants, banks/GSM companies/service providers and similar parties in compliance with the Law or the terms of the contract(s) between them and these companies, of any incident of loss, theft, obtainment by 3rd parties of the mobile phones (device or GSM line/SIM card), email address, payment cards (credit, debit, prepaid cards etc.) or Mobilexpress and/or Member Merchant passwords that the User shares the in Service Channels and Mobilexpress Services and of any other situation that might cause security gaps.

  The User shall be fully responsible for deleting their related Mobilexpress account and/or registered payment card (credit, debit, prepaid cards etc.) and other personal information from the systems completely, if they terminate the use of, hand over, assign, transfer, make available for the use of another person either permanently or temporarily, make available for remote use due to any reason whatsoever and render permanently/temporarily controllable, manageable or viewable by any other person for any purpose any mobile phone lines, SIM cards, email addresses, payment cards (credit, debit, prepaid cards etc.) and mobile phones, tablets, computers (in which open / loaded / logged in scanner, web site, application, message history, access details, etc. are present in a way that allows reaching the registered personal details under Service Channels or Mobilexpress infrastructure) and other devices in which their personal information linked with their identity is stored in any account and/or is used for access to Mobilexpress Services.

  Mobilexpress cannot be held responsible for any negative situation that might be suffered by users or third parties as a result of the incidents mentioned above and/or malicious and unauthorized transactions made through Mobilexpress Services and other methods, and for material and immaterial damages that might directly or indirectly occur as well as any kind of chargeback, penalty, compensation and criminal liability to arise. In the event that Mobilexpress becomes liable for any material damage, immaterial damage or criminal liability, incurs any damages, incur any fines or criminal sanctions, such loss and damage shall be under the User’s responsibility.

  3.3. To use or not to use any kind of security tool, level, user confirmation method or card payment security step during Users’ access to Mobilexpress Services, use of Services and performance of payment transactions shall be under control and at the discretion of Mobilexpress, member merchants, business partners and the bank which play a role in the transaction. Users cannot make objections to use and non-use of Mobilexpress passwords, SMS confirmation codes (single-use passwords), CVV/CVC confirmation, 3D secure transaction confirmation used in Mobilexpress transactions and any other similar security and confirmation tools, nor can they file any complaints or claim any rights against Mobilexpress, member merchants and business partners.

 • 4. TRANSACTIONS, PAYMENTS and ORDERS

  4.1. Mobilexpress undertakes that it shall show maximum effort and provide maximum support to ensure User satisfaction in the fastest way possible regarding continuity and smooth operation of the services and in case of any problem that may arise.

  However, in payment transactions carried out or intended to be carried out by using Mobilexpress Services, the User cannot be held responsible for any potential material or immaterial damages to arise from any defects, delays, or misinformation arising from systematic problems, connection and integration issues relating to member merchants, technology/infrastructure providers or from any Mobilexpress systems or internal processes, as well as any interest rates, interest amounts, service breakdowns, activation / deactivation fees and similar costs arising out of failure in performance of relevant payments or delayed payments, and any direct and indirect loss or damages to result from the foregoing. Mobilexpress holds no responsibility in cases such as making notifications to the User to confirm payment, and although rarely, the money not arriving in the member merchant’ account, incomplete amount in the account, or delayed, erroneous or problematic arrival of the payment in the account. Timely and proper completion of the transaction and checking that the transaction is completed shall be under the user’s responsibility.

  4.2. For transactions made with payment cards (credit, debit, prepaid cards etc.) registered under Mobilexpress, Mobilexpress shall not be responsible for rejection of the payment transaction with the relevant payment card (credit, debit, prepaid cards etc.) by the POS systems or a member merchant, non-approval of transaction, cancellation of the transaction, or any other similar situations, as well as resolving the problem experienced. The User shall be responsible themselves for contacting with the relevant member merchant, institution/company, or the bank’s customer services and for receiving information and support required for such problems.

  4.3. In transactions made by using Mobilexpress Services, Mobilexpress is not able to make any payment cancellations, refunds and any other similar retrospective corrective transactions since the payments made by the Users are transferred in real-time to the member merchants’ accounts. The user must request such cancellation and refund procedures as well as similar support requests from the concerned member merchant. In claims submitted to Mobilexpress in this regard, Mobilexpress cannot be held responsible for any negative outcomes, material and immaterial damages, penalties and etc. that may occur directly or indirectly as a result of the performance of cancellation and refund procedures, and in cases where such procedures could not be/have not been performed despite the claim.

  In payment transactions carried out by using Mobilexpress Services, particularly for bill payment transactions and including all other payment types, if there is any repeated transaction request by Users for payment, if extra payment is made for the related transaction through Mobilexpress or different channels previously or later, and in any similar case, the method of transactions such as correction, refunding, deduction, etc. is subject to member merchants’ related rules and practices. The User requests the required support from the member merchant. Mobilexpress does not have any liability or decisiveness regarding these rules and practices. Mobilexpress cannot be held responsible for any negative situations, any material and immaterial damages, any penalties and etc. that may occur directly or indirectly.

  4.4. Mobilexpress Services stand as intermediation services to provide technical infrastructure for the payment between the User and the member merchant. The nature, amount and legality of the product or service sold by the member merchant, shipment/delivery of the product as a result of the order that is the subject matter of the payment, whether or not the delivered product is the product ordered, whether or not the product is deemed defective, User’s return, replacement, repair and other requests as well as all post-payment phases of the transaction that is subject matter of the e-commerce are between the user and the member merchant, and is under the member merchant’s responsibility. Mobilexpress, holds no liability for and has no contribution to in the foregoing, either directly or indirectly. The User cannot file any objections to or submit complaints against or claim any rights from Mobilexpress in this regard.

 • 5. CAMPAIGNS and PROMOTIONS

  5.1. Mobilexpress is entitled to build any kind of promotion, campaign, discount and advantages related to the Mobilexpress Services provided, to determine the conditions related thereto and the campaign term, to make changes it deems necessary before or during the campaign on one or all of the conditions or the term, to suspend or to completely the campaigns announced before or during the campaign temporarily or permanently, to offer, make available for the use of, open, or close a campaign that it has built to all Users or to specific Users only or to a limited number of Users only based on the criteria and rules determined by Mobilexpress. Users cannot claim any rights from Mobilexpress if they fail to comply with the rules and to meet the criteria determined by Mobilexpress, to carry out the transactions either for short or long term due to exceeding the numbers and quota determined or changes in the campaign conditions, suspension and/or cancellation of the campaign and/or technical problems, to carry out the relevant payment for any reason whatsoever during the campaign term or if it is not possible to benefit from the campaigns, discounts or advantages due to similar reasons.

  5.2. Mobilexpress includes some of the fundamental rights included in this Contract also when declaring the relevant campaign via the Service Channels or other platforms. However, the provisions of this Contract or any rights and authorizations arising from it shall not become ineffective if Mobilexpress’s rights and authorizations regulated under this Contract, campaign announcements or visuals in relevant sections and content of the Service Channels are somehow defined incorrectly or incompletely, or if the written conditions are construed differently. The User cannot file any objections to or submit complaints against or claim any rights from Mobilexpress based on such grounds.

  5.3. In case of a promotion regarding Mobilexpress Services, all relevant details shall be included in the website. The promotions made or to be made by the member merchants with respect to their own goods and services as well as any orders regarding such promotions shall be under full responsibility of the member merchant, and no compensation claims can be brought against Mobilexpress due to failure to carry the promotion into effect or for any deficiencies in the promotion.

 • 6. USE OF USER PERSONAL INFORMATION and CONFIDENTIALITY POLICY

  6.1. The User agrees and declares that any and all User Personal Information they shared, entered into or used in transactions with their own approval via Service Channels through Mobilexpress can be collected, viewed, recorded by Mobilexpress using common tools and methods (downloading cookies through the browser, tracking user behaviors on the browser through Google/Yandex Analytics and similar codes, access to relevant records received from user devices and system for the purpose of locating users, user ID/password confirmation in online and mobile channels, etc.) in the sector can be used to collect and record such information, the information can be analyzed as well as be interpreted after being processed, the raw and processed information can be used by Mobilexpress and its business partners for research and development purposes, providing users with products and services, redirecting to carry out the payments, making calls for the use of services, giving information / receiving feedback / providing support with respect to products and services, announcing campaigns and promotions, ensuring use of products and services or obtaining the relevant consents / approvals regarding their use, providing reminders / warnings / guidance with respect to transaction security and terms of use, and that, when necessary, the user can be contacted with through written, auditory or different physical or digital communication methods, provided the provisions of this Contract are adhered to.

  Mobilexpress can share the User Personal Information that it considers necessary (except payment card -credit, debit, prepaid cards etc.- sensitive information) with banks, card institutions, legal authorities, law enforcement agencies, member merchants and business partners upon request by legal authorities, in any security-related situations and due to reasons it considers proper or necessary. In such a case, the User cannot raise any objections to, submit complaints against or claim rights from Mobilexpress.

  6.2. The Confidentiality Policy below has been adopted regarding security and protection of the information that Users provide via Service Channels and other relevant matters. Measures required for the security of the transactions and information shared in our Service Channels have been taken under Mobilexpress infrastructure, according to the nature of the information and transaction.

   • All User Personal Information including the communication details you provided while using Mobilexpress Services and Service Channels (phone, address, email and etc.) is recorded for an indefinite period of time for managing the membership accounts and carrying out support activities, ensuring up-to-dateness of the user and usage details, carrying out product/service payments, ensuring and following up payment security, delivery of the products/services to users by the member merchants and for all kinds of relevant support activities, various research, development, analysis, marketing, promotion, advertising, informing, warning/reminder, communication, sales and card applications; they are stored and processed by Net Satış İletişim ve Danışmanlık Ticaret Anonim Şirketi and can be used by Mobilexpress or on behalf of its business partners when and where required necessary, and they can be shared with member merchants, business partners and legal authorities in accordance with the provisions of this Contract herein. Your payment card (credit, debit, prepaid cards etc.) critical details are never shared with any third parties, except the legal authorities when requested or member merchants which have joint ownership (check article 6.3. for details) on the relevant data.

    As from the moment you become a Mobilexpress User and consent to a contact to be duly made with you, unless otherwise is requested by you, any warning/reminder, communication regarding Mobilexpress Services, communication for carrying out any Mobilexpress Services that you might be interested in or you request, communication for information and promotion purposes regarding the products, services and campaigns of Mobilexpress, member merchants or business partners, emails, SMS/MMS/chat and etc., push notifications, letters/mails, audio calls, IVR calls and etc. can be made and/or send through any type of digital and conventional methods in a manner to include all kinds of visual, textual and auditory content. You are entitled to make changes to such communication choices, to give up the services and to re-initiate them, at any time you wish. Users who want that the information they previously gave and consented to its storage not to be stored any longer may submit their request through the methods declared by Mobilexpress Customer Services.

    The User agrees and declares that such communications can be carried out and that they shall not raise any objections to, submit any complaints against or claim any rights from Mobilexpress, member merchants and business partners for this reason.
   • Users are entitled to delete or request deletion of their information and account registered under Mobilexpress, at any time. In case of such deletion operations and deletion requests, relevant information shall be deleted from Mobilexpress systems, with the exceptions defined below. For requests submitted to Mobilexpress Customer Services, Mobilexpress shall prioritize the requests received according by workload and shall carry out the operation in a reasonable timeframe.

    For requests submitted to Mobilexpress Customer Services, Mobilexpress may desire to obtain confirmation by reaching the user via their registered mobile phone number or email address, or other similar methods to verify that the request received was submitted by the true owner of the information and membership account. In case of failure to obtain such confirmation, deletion request may be ignored and cancelled. In all circumstances, any card detail which has not been used for a certain period by the User shall be deleted and made unusable in compliance with the statutory requirements.

    If Mobilexpress Services are used or any transaction is carried out with the member and user information which has been deleted or deletion of which has been requested, then logs/records/backup records with respect to previous data and transactions may be kept temporarily or permanently under Mobilexpress’s secures systems, as required by the nature of the payment services and statutory requirements. These records may include some user details which have been deleted/deletion of which has been requested. The User cannot raise any objections to, submit complaints against or claim rights from Mobilexpress for any User information which has been deleted by and/or deletion of which has been requested by the User, which must be kept temporarily or permanently under these records as required by the natural course of operation or statutory requirements.

    According to data ownership/joint ownership situations stated in article 6.3. and any related article within this Contract and the channel of data deletion request by user, various deletion rules (general deletion - completely deletion from the Mobilexpress system or particular deletion - deletion/passivation from particular member merchant(s)) may apply upon Mobilexpress’s recent security and business rules at that moment. It is User’s responsibility to monitor or follow if the deletion is made in general or particularly and take necessary actions of contacting Mobilexpress Customer Service for general/complete deletion if it is requested so. The User cannot raise any objections to, submit complaints against or claim rights from Mobilexpress or Member Merchant(s) for this deletion rules, processes and responsibilities assigned on Users.
   • Information of our customers who share their personal and payment card details and accept storage of such information under our systems to be used in their future transactions is stored under the conditions recommended by the Payment Card Industry Data Security Standards that are determined by international payment institutions. Information other than those allowed by such standards cannot be recorded.
   • Security of all payment card (credit, debit, prepaid cards etc.) and personal information is ensured at the highest encoding level through SSL EV, which is the highest security standard in online data transfer. Thus, acquisition of such information in any manner whatsoever by unauthorized persons or institutions is prevented during surf on the internet. All information is subjected to special storage and encoding methods from the moment it is transferred to Mobilexpress system.
   • The User Personal Information collected by our company can be shared only with the authorities and relevant institutions designated under Law or legal orders within the scope of our obligations under statutory regulations. Joint ownership of data, which is covered in article 6.3 and any other related provisions/articles within this Contract, and related attaining and transfer of data, ownership of data or any rights, applications related to joint ownership by member merchants cannot be interpreted as against this article and statement.
   • In cases where Mobilexpress Service Channels provide links to other internet-websites or other companies’ channels, any and all use and transactions shall be subject to terms of use and confidentiality-security policy of that relevant site. Mobilexpress shall not be responsible for any disputes, material or immaterial damages or loss which may occur due to use of information in other companies’ channels accessed through Mobilexpress Service Channels to view any advertisement, banners, content or for any other purposes, or due to ethical principles, confidentiality-security principles, service quality of and other applications with respect to such other company’s channels.

  Users and members who use Mobilexpress Service Channels are deemed to have accepted in advance the terms of this Confidentiality Policy.

  6.3. In cases where Users’ payment card (credit, debit, prepaid cards etc.) details are entered via member merchants’ pages/screens with a consent given for this Contract and such data is recorded under Mobilexpress infrastructure within the scope of Mobilexpress Fast Payment Services (One Click Payment, Interoperable One Click Payment, Cross Merchant Payment, Common Card Pool and not limited to listed here, any naming could be given at any time for presenting, marketing, promoting etc. of those services), Mobilexpress and the member merchant shall have joint ownership of the relevant data.

  Member merchants, limited to the data they have joint ownership rights for, can attain, transfer, access, use, make use in any business process or communicate with data owners for, the stored data as long as they document and prove that PCI DSS Level 1 compliance is provided.

  Data acquisition, access and use by the member merchant based on its joint data ownership are not under the liability of Mobilexpress and are outside the scope of this contract. However, Mobilexpress agrees, declares and undertakes that it shall not share any sensitive card data with any member merchant unless such member merchant documents and proves its PCI DSS Level 1 compliance and declares that it has legally authorized a business partner documented the foregoing to store these data.

  According to data ownership/joint ownership situations stated within this Contract and the channel of data deletion request by user, various deletion rules (general deletion - completely deletion from the Mobilexpress system or particular deletion - deletion/passivation from particular member merchant(s)) may apply upon Mobilexpress’s recent security and business rules at that moment. It is User’s responsibility to monitor or follow if the deletion is made in general or particularly and take necessary actions of contacting Mobilexpress Customer Service for general/complete deletion if it is requested so. The User cannot raise any objections to, submit complaints against or claim rights from Mobilexpress or Member Merchant(s) for this deletion rules, processes and responsibilities assigned on Users.

  6.4. In the event that services and activities falling under the scope of this Mobilexpress Services Terms and Conditions continue with a different tradename and/or brand name as a result of acquisition, sales, transfer, partnership, merger, transfer to/from subsidiaries, serve through subsidiaries or change of the tradename or brand name of the brand Mobilexpress and/or Net Satış İletişim ve Danışmanlık Ticaret Anonim Şirketi entity, mutual rights and obligations arising out of this contract shall remain the same and continue between the users and the entity having the new tradename or brand name. In such a case, Mobilexpress - Net Satış İletişim ve Danışmanlık Ticaret Anonim Şirketi reserves the right to transfer all User personal data stored under its systems to the entity that will carry out the activities with the new tradename or brand name. The User cannot claim that this contract shall become invalid, and/or raise any objections to or claim any rights in this regard based on any tradename or brand name change as designated under this article.

 • INTELLECTUAL PROPERTY RIGHTS

  7.1. The information that is accessed within the scope of the service channels or provided lawfully by users and all elements (collectively, they will be referred to as Mobilexpress’s works subject to copyrights) of these channels (designs, visual and textual contents, images, logos, html codes and other codes, provided not being limited to those listed herein) shall belong to Mobilexpress.

  No user or any third party or institution is entitled to resell, process, share, distribute, display Mobilexpress’s services, the methods, systems, technologies, software, hardware and other similar components used for the provision of services, Mobilexpress’s information, any kind of visual and textual content of Service Channels, Mobilexpress’s works subject to copyrights; to allow and/or enable another party to access or use Mobilexpress’s services or infrastructure; and to develop, based on the foregoing, any services, solutions, systems or software which might be considered as a derivative of the existing elements or have similar features. Performance of the acts listed herein or any other act(s) that might be considered to be falling under the same scope shall mean explicit breach of intellectual property rights of Mobilexpress and Net Satış, and shall give rise to criminal liability. Except for the cases where Mobilexpress has given its written consent within the scope of this Mobilexpress Services Terms and Conditions, Mobilexpress’s works subject to copyrights cannot be copied, duplicated, processed, or distributed, and no works similar to or derived from the foregoing can be created or prepared. Otherwise, Mobilexpress can start all kinds of proceedings and actions which are of legal, penal and executory nature against the User or the third party/institution that conducted such act, and can apply recourse.

  7.2. Except for the cases where Mobilexpress has given written authorization within the scope of this Contract, Mobilexpress reserves and keeps all its rights exclusively within its own entity, with respect to any Mobilexpress services, Mobilexpress information, Mobilexpress’s works subject to copyrights, Mobilexpress tradenames, Mobilexpress commercial outlook or any other assets and information that it obtained through Service Channels.

 • 8. FORCE MAJEURE

  In all cases deemed to be a force majeure under the laws, Mobilexpress shall be not liable for late performance or non-performance of any of the provisions of this Contract. Such a case and any similar cases shall not be deemed as a delay or non-performance or a default on the part of Mobilexpress, and shall give rise to no compensation liability for Mobilexpress. The term “force majeure” shall be construed as incidents which are outside control of the relevant party, which Mobilexpress could not prevent despite showing the due diligence. In addition, situations such as natural disasters, riots, war, strikes, communication breakdowns, infrastructure and internet breakdowns not resulting from Mobilexpress, power cuts and bad weather conditions are included in force majeure conditions, provided they are not limited to those listed herein.

 • 9. APPLICABLE LAW AND JURISDICTION

  When implementing and construing this Mobilexpress Services Terms and Conditions (“Contract”), as well as managing any legal relationship arising from this Contract, Turkish Laws shall apply except the Turkish conflict of law rules in case of a matter including foreign elements. Istanbul (Çağlayan) Courts and Execution Offices shall have jurisdiction over any disputes arising or may arise from this Contract.

 • 10. TERMINATION

  The User, may demand deletion of their membership details or cancel in person their membership/account, by using their right to terminate the contract, without any justification. In order to use the right to termination, a notification should be made via one of the Mobilexpress communication methods designated in this Contract and/or via pages and/or functions with respect to management and deletion of registered cards provided in the Service Channels. In cases where the request is received by Mobilexpress’s authorized personnel and/or systems, Mobilexpress shall destroy both membership and card details of the relevant User. Keeping data upon obligations by relevant Laws, contractual obligations, member merchants joint data ownership rights and related Contract provisions/articles/statements and system logs/backups for security and business continuity reasons shall constitute the exception of this provision herein..

  In addition, Mobilexpress shall also be entitled to unilaterally terminate the Contract at any time, either based on the grounds designated in the Contract or without any justification, on condition of making a written notification to the User through the communication channels registered under the system.

 • 11. EFFECT and ACCEPTANCE

  This Contract consisting of 11 articles as well as all other terms of use and provisions within its scope shall become effective on the date approved by the User, and the changes shall become effective on the date they are published on the website and the approval is duly obtained by the User. For different channels, the main version published through www.mobilexpress.com.tr (“website”) shall be valid as the most current contract in case of potential delays in updating or any discrepancies in versions due to potential errors.

  By using the Service Channels or Mobilexpress services/infrastructure, the Users are deemed to have agreed and declared that they have read this Mobilexpress Services Terms and Conditions (“Contract”) completely, understood its content, and accepted and approved its provisions.

  By being approved by the Users on the virtual platform, this Contract becomes effective at the time of its approval. In addition, this Contract is an integral part of any and all contracts made/to be made between the users to benefit from Mobilexpress services and the member merchants. .

  In case of any mismatch between original Turkish version (Hizmet Sözleşmesi or Mobilexpress Hizmet Sözleşmesi on the Mobilexpress official Turkish website) of the contract and this English version, due to any mistakes, translation mistakes or version/updating problems, the recent text of the Contract in Turkish version shall be accepted as the valid, binding and applying contract for all parties.