SIK SORULANLAR

 • Mobilexpress ile fatura ödemesi gerçekleştirebileceğiniz kurumları Üye İşyerleri bölümünden görebilirsiniz.

 • Online fatura ödemesi yapmak için Üye İşyerleri bölümünden ilgili kurum logosunu tıklayarak, online ödeme sayfası linkine ulaşabilir ve fatura ödemenizi bu sayfa üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

 • SMS ile fatura ödemesi yapmak için öncelikle Mobilexpress'e üye olmalı ve kredi kartınızı eklemelisiniz. Üye İşyerleri  bölümünden ilgili kurum logosunu tıklayarak, yapmak istediğiniz işleme ait SMS kodunu öğrenip, bu kodu 3570'e SMS ile göndererek fatura ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  SMS ile ödemeleriniz, Mobilexpress üyeliğinizde kayıtlı "tercihli" kredi kartınızdan gerçekleşir.

 • Mobilexpress ile önceden fatura ödemesi yaptığınız aboneliklerinize ait yeni faturalar çıktığında, size 3570'ten gönderilen bir SMS ile bildirilir. Yeni fatura bilgilerinin gönderildiği bu Akıllı SMS'i EVET yazıp yanıtlayarak, son çıkan faturanızı anında ödeyebilirsiniz.

  Akıllı SMS ile ödemeleriniz, Mobilexpress üyeliğinizde kayıtlı "tercihli" kredi kartınızdan gerçekleşir.

 • Genel uygulama olarak, otomatik ödeme talimatları ile fatura son ödeme tarihine 7-8* gün kala halen ödenmemiş görünen faturaların ödemeleri gerçekleşir. Fatura son ödeme tarihinin 7-8* gün öncesine kadar, Mobilexpress ile ödeme gerçekleşmesi halinde, aynı fatura tekrar otomatik ödeme talimatıyla ödenmez.

  * Belirtilen 7-8 günlük süre, kuruma ve otomatik talimatının bulunduğu bankaya göre farklılık gösterebilir. En net bilgiyi ilgili banka ve kurumun müşteri hizmetlerinden alabilirsiniz.

 • Mobilexpress'te fatura ödemeleri otomatik gerçekleşmez.

  Online ödeme, SMS ile ödeme veya Akıllı SMS ile ödemede her fatura ödeme işlemi için onayınız alınır ve verdiğiniz onay, aksi belirtilmedikçe, sadece o ödeme işlemi için geçerlidir. Bilginiz ve onayınız dışında bir ödeme işlemi gerçekleşmez.

 • Mobilexpress ile gerçekleştirilen ödemeler, direkt ödemenin yapıldığı üye işyerine iletillir. Bu nedenle ödemeler iptal ve iade edilemez*.

  Mükerrer veya fazla ödemeler için ilgili üye işyerinin kuralları ve uygulamaları geçerlidir. Mükerrer ödeme durumunda genellikle, ilgili firma/kurum fazla ödemeyi abone hesabına artı bakiye olarak geçirmekte ve sonraki ay faturalarından düşmektedir.

  *Ancak ilgili üye işyeri ile çalışma koşullarına ve teknik imkanlara bağlı olarak, müşteri memnuniyeti adına, sadece haftaiçi mesai saatleri içerisinde müşteri hizmetlerine iletilen talepler için konu ile ilgili destek sağlanabilir.

 • Avea faturasız hat sahipleri Mobilexpress ile bir seferde sadece 12 TL, 15 TL veya 20 TL yükleme gerçekleştirebilirler. Mobilexpress ile yapılan TL yüklemelerinde güvenlik amaçlı olarak 1 Günlük 30 TL, 7 Günlük 45 TL, 30 Günlük 60 TL yükleme limitleri bulunmaktadır. Bu limitleri aştığınız durumlarda, limit hatası alırsınız.